Niedziela ze Zbawicielem #biuletyn

niedz-zbawiciel

Dziś XXVII Niedziela Zwykła B. Dzisiejsi patroni: św. Franciszek z Asyżu (+ 1226); św. Aura, ksieni (+ 666); świętyci męczennicy Kajus, Faust, Euzebiusz, Cheremon i Lucjan (+ III w.); święci Kryspus i Kajus (+ I w.); św. Petroniusz z Bolonii, biskup (+ 450); św. Piotr, biskup i męczennik (+ 715).

MSZE ŚWIĘTE: 7.00, 8.30, 10.00, 10.30 (dolny kościół), 11.30 (dzieci), 13.00, 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego), 18.30 (akademicka), 20.30 (akademicka), 23.00 (Jerycho Różańcowe). SPOWIEDŹ: podczas wszystkich Mszy świętych (oprócz 23.00).

Liturgia przewiduje na dziś następujące czytania mszalne: Księga Rodzaju 2,18-24 | Psalm 128, 1-4. 6 | List do Hebrajczyków 2,9-11 | Ewangelia wg św. Marka 10,2-16. Zachęcamy do lektury >> Słowa Bożego.

Dziś w Rzymie rozpoczyna się XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęcone rodzinie. Przedmiotem obrad, które potrwają do 25 października, będzie Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Z tej okazji podejmujemy się modlitwy w intencji Synodu. W nocy z soboty na niedzielę – do godz. 7.00 w dolnym kościele (wejście od ul. Mokotowskiej) trwa z tej okazji modlitewne czuwanie.

Podczas Mszy świętych usłyszymy List Episkopatu Polski zapowiadający XV Dzień Papieski, który w tym roku będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę (11 października). Zachęcamy do zapoznania się z treścią >> listu episkopatu.

O godzinie 17.30 zapraszamy na Procesję Różańcową ze stacjami. Intencje na procesję można składać przy ołtarzu św. Antoniego.

W naszej parafii trwa Jerycho Różańcowe – trwająca całą dobę modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Zapoznaj się ze szczegółowym >> harmonogramem Jerycha.

Zapoznaj się z >> ogłoszeniami duszpasterskimi na dzisiejszą niedzielę.

Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na prace konserwatorskie prowadzone w naszym kościele. Zachęcamy do zapoznania się ze stanem prac przy renowacji ołtarza św. Ekspedyta.

Msza święta o godz. 10.00
będziemy modlić się w intencji wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia. Mszy będzie przewodniczył ks. prałat Bronisław Piasecki.

Msza święta o godz. 13.00
będziemy modlić się w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z naszej parafii, który obchodzi dziś święto swego patrona – św. Franciszka z Asyżu. We Mszy świętej weźmie udział o. Józef Łaski OFM Cap, asystent regionu warszawskiego FZŚ. Po Mszy będziemy dzielić się pobłogosławionym chlebem, zapraszamy też na spotkanie braterskie do dolnego kościoła.

Msza święta o godz. 18.30 i 20.30
rozpoczynamy rok w >> Duszpasterstwie Akademickim ZBAWICIEL. Podczas Mszy świętych prezentacja grup duszpasterstwa, po Mszach spotkania integracyjne w dolnym kościele. Na Mszy świętej o godz. 18.30 będzie śpiewała grupa Odnowy w Duchu Świętym, podczas Mszy o 20.30 – Chór Akademicki PRO PACE.

Msza święta o godz. 18.30
po Mszy świętej uwielbienie prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym.

Msza święta o godz. 11.30, 13.00 i 18.30
po Mszach prezentacja Skautów Europy i możliwość zapisania dziecka do grupy powstającej przy naszej parafii.

>> Zobacz komentarz do dzisiejszej liturgii przygotowany przez Archidiecezję Warszawską!