Niedziela ze Zbawicielem #biuletyn

niedz-zbawiciel

Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Obchodzimy dziś wspomnienie: św. Cecylii, dziewicy i męczennicy (+ II/III w.); świętych męczenników Filomena i Apfiasza (+ I w.); świętych męczenników Marka i Stefana (+ III/IV w.); św. Pragmacjusza, biskupa (+ 533); bł. Salwatora Lilli, zakonnika i męczennika w Ziemi Świętej (+ 1895)

MSZE ŚWIĘTE: 7.00, 8.30, 10.00, 10.30 (dolny kościół), 11.30 (dzieci), 13.00, 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego), 18.30 (akademicka), 20.30 (akademicka). SPOWIEDŹ: podczas wszystkich Mszy świętych.

Liturgia przewiduje na dziś następujące czytania mszalne: Księga Daniela 7,13-14 | Psalm 93,1.2.5 | Apokalipsa św. Jana 1,5-8 | Ewangelia wg św. Jana 18,33-37. Zachęcamy do lektury >> Słowa Bożego.

W kościele usłyszymy dzisiaj List pasterski Konferencji Episkopatu Polski na 1050 lecie jubileuszu Chrztu Polski Nowe życie w Chrystusie. >> Zapoznaj się z treścią listu.

Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje dziś kwestę przeznaczoną na zakup paczek świątecznych dla najuboższych z naszej parafii.

Dziś ostatni dzień Rekolekcji dla osób stanu wolnego 28+ – Szczęście niejedno ma imię. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Mszę świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 18.30. Po Mszy świętej – praca w grupach i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapoznaj się z >> ogłoszeniami duszpasterskimi na dzisiejszą niedzielę.

nabożeństwo o godz. 17.45
podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

Msza święta o godz. 18.30
zakończenie Rekolekcji dla osób stanu wolnego 28+ – Szczęście niejedno ma imię. Homilię wygłosi ks. Stanisław Szlassa – psychoterapeuta i prezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Oprawę muzyczną zapewni zespół Ewangelizacyjny Projekt Artystyczny.

Msza święta o godz. 20.30
oprawę muzyczną Mszy świętej zapewni zespół Ewangelizacyjny Projekt Artystyczny.

>> Zobacz komentarz do dzisiejszej liturgii przygotowany przez Archidiecezję Warszawską!