Ogłoszenia parafialne | XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 procesja różańcowa, która jest dawnym zwyczajem naszej parafii. Intencje na tę procesję składamy do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
    2. Miesiąc październik rozpoczynamy Jerychem Różańcowym w dniach 1-7 października Prosząc w intencjach naszej ojczyzny i o pomyślny rozwój duchowy i zawodowy dla młodzieży rozpoczynającej studia. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie!
    3. Dziś pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.
    4. Obchodzimy jubileusz 50-lecia wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Z tej okazji o. Stanisław Przepierski OP prowadzi w naszej parafii rekolekcje o Różańcu. Druga nauka już jutro, 28 września o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w rekolekcjach.
    5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Tereski od Dzieciątka Jezus, w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
    6. Wszystkich studentów zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy Rok Akademicki 2014/15 w najbliższy czwartek, 1 października o godz. 8.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Rafał Markowski. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 18.30 i 20.30 rozpoczęcie roku Duszpasterstwa Akademickiego przy naszej parafii – spotkania wspólnot i grup DA rozpoczną się od przyszłego tygodnia.
    7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, w sobotę nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich o godz. 10.00.
    8. W piątek o godz. 18.30 młodzieżowa wspólnota Kręgu Biblijnego rozpoczyna swoje spotkania. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych młodych, którzy chcieliby pogłębić swoje relacje z Bogiem przez Pismo święte.
    9. W niedzielę 4 października przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Franciszkański Zakon Świeckich przy naszej parafii zaprasza na uroczystą Mszę św. o godz. 13.00, po której dzielić się będziemy pobłogosławionym chlebem. Po Mszy św. spotkanie braterskie. W uroczystościach udział weźmie o. Józef Łaski OFM Cap, asystent regionu warszawskiego FZŚ.
    10. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza w przyszłą niedzielę na godzinne uwielbienie o godz. 19.30 (po Mszy Św. o 18.30).
    11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace konserwatorskie w naszej świątyni.
    12. Zapisujemy młodzież klas trzecich gimnazjum na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Spotkania nowego kursu rozpoczną się w październiku. Zapisy przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii.
    13. Przygotowujemy się do corocznej pielgrzymki parafialnej do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 10 października. Przeżywać ją pragniemy jako dziękczynną za wszystkie lata istnienia naszego sanktuarium. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50 zł.