Ogłoszenia parafialne | XXVII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy. Dziś o godz. 17.30 procesja różańcowa, która jest dawnym zwyczajem naszej parafii. Intencje na tę procesję składamy do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. Dziś na Mszach św. o godz. 18.30 i 20.30 rozpoczęcie roku Duszpasterstwa Akademickiego przy naszej parafii – plan spotkań wspólnot i grup DA jest dostępny w gablotce przy wyjściu z kościoła.
  3. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza dziś na godzinne uwielbienie o godz. 19.30 (po Mszy Św. o 18.30).
  4. Obchodzimy w tym roku jubileusz 50-lecia wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Z tej okazji o. Stanisław Przepierski OP prowadzi w naszej parafii rekolekcje o Różańcu. Trzecie spotkanie już jutro, 5 października o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w rekolekcjach.
  5. Do środy trwa w naszej parafii Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, w której modlimy się prosząc szczególnie w intencjach naszej ojczyzny i o pomyślny rozwój duchowy i zawodowy dla młodzieży rozpoczynającej studia. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie!
  6. W przyszłą niedzielę, 11 października obchodzić będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – patron rodziny. W naszej parafii po Mszach św. organizowana będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający zdolną, ubogą młodzież.
  7. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 20.00, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej w terminie wybranym przez uczestników, oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Najbliższe spotkanie w piątek, 9 października o godz. 20.00 w dolnym kościele.
  8. Już w sobotę wyrusza nasza coroczna autokarowa pielgrzymka parafialna do Częstochowy, która jest dziękczynieniem za wszystkie lata istnienia naszego sanktuarium. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50zł.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 młodzież przygotowująca Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do kawiarenki otwartej w świetlicy i sali nr 5 na plebanii, gdzie będzie można spędzić kilka chwil przy dobrym cieście i gorących napojach, przy akompaniamencie muzyki na żywo. Kawiarenka ta będzie także okazją do bliższego poznania idei Światowych Dni Młodzieży.
  10. Na Mszach św. o 11.30, 13.00 i 18.30: Skauci Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, zaprezentują dziś swoją metodę pracy z dziećmi i młodzieżą. Celem prezentacji jest stworzenie jednostki skautów w naszej parafii. Po Mszy świętej będzie można dokonać zgłoszenia dziecka. Pierwsze spotkanie skautów w przyszłą sobotę – 10 października – o godz. 10.00.