Uroczystość Chrystusa Króla | Ogłoszenia parafialne

1. Codziennie w listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych o godz. 17.45. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są w kancelarii.
  2. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje dziś kwestę przeznaczoną na zakup paczek świątecznych dla najuboższych z naszej parafii.
  3. W dniach od 1 do 7 grudnia, przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podejmujemy przez 7 dni modlitwę różańcową w formie Nieustannego Różańca. Intencją tej modlitwy jest prośba o mądre i sprawiedliwe kierowanie narodem przez nową władzę oraz o umocnienie rodzin i ochronę ich przed zagrożeniami. Przy wyjściu z kościoła można zgłosić swoją gotowość do podjęcia tej modlitwy w ramach Nieustannego Różańca przez wybraną, jedną godzinę w tych dniach. Oprócz tego organizowana jest grupa modlących się w ramach Nieustannego Różańca wkrótce dostępna na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie!
  4. W niedzielę 6 grudnia zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu „Zakazany Bóg”. Ukazuje on wzruszającą historię 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: księży i kleryków – ofiar okrutnych prześladowań Kościoła podczas wojny domowej w Hiszpanii. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa. Seans dla Parafian i Przyjaciół w kinie Luna, 6 grudnia, o godzinie 14.30. Bilety są dostępne przy stolikach z prasą i w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela”  w cenie 10 zł.
  5. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela Adwentu i początek nowego Roku Liturgicznego. W pierwszym tygodniu Adwentu z wizytą duszpasterską odwiedzimy nasze Domy Studenckie Mikrus i Riwierę – szczegółowy plan tej kolędy podamy w przyszłą niedzielę
  6. W przyszłą niedzielę praca zbierana w czasie mszy świętych przeznaczona będzie na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
  7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Księżopolskiego. Wieczny odpoczynek…