Czas nadziei | Komentarz do Ewangelii

>> Przeczytaj Ewangelię

Wielki Post to czas nadziei. W Ewangelii Jezus powołuje Lewiego – celnika, którego wszyscy uważali za wielkiego grzesznika. Jezus idzie do jego domu i przebywa w gronie grzeszników wzbudzając ogólne zgorszenie. Postawa Jezusa jest jednoznaczna: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Jezus przychodzi, aby powoływać do zbawienia nie tylko sprawiedliwych, ale grzeszników.

Do każdego z nas Jezus pragnie przyjść z Ewangelią nadziei i darem przebaczeniem grzechów. Lewi Mateusz poszedł za Jezusem i stał się Jego apostołem. Także i my możemy jeszcze raz odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa i w tym Wielkim Poście na nowo potwierdzić swoją wiarę głębokim życiem duchowym.

Lewi zerwał z grzechem i rozpoczął nowe życie wiary. Prośmy w modlitwie Jezusa Chrystusa, abyśmy mieli odwagę pójść za Nim i wytrwać przy Bogu w trudnych doświadczeniach życia codziennego.

ks. Tadeusz Sowa

Słowo Życia na cały dzień
Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, ale grzeszników.

Intencja modlitewna
Naucz mnie, Boże, chodzić drogą Twojej prawdy.

Postanowienie na cały dzień
Będę starał się unikać przewrotnej mowy i wszelkiej agresji.

Msza święta
Wszechmogący, wieczny Boże, wejrzyj łaskawie na naszą słabość i wyciągnij w naszej obronie swoją potężną prawicę (z Kolekty).

Rachunek sumienia
Czy zawsze pamiętam by przyjąć Jezusa do swojego serca, tak jak Lewi przyjął Go w swoim domu?