II Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, jak w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Wielkim Poście zapraszamy też na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  2. Jutro, w poniedziałek o 19.30, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie w kaplicy Matki Zbawiciela. Tym razem czuwanie poprowadzi zespół „Uwielbienie Zbawiciela” znany z prowadzonej w niektóre niedziele modlitwy adoracyjnej. Na czuwanie zaprasza środowisko akademickie, stąd szczególne zachęcamy do udziału ludzi młodych i studentów.
  3. We wtorek o 18.30 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej nabożeństwo ekspiacyjne za profanację Krzyża i osoby św. Jana Pawła II w spektaklu wystawionym ostatnio w jednym z warszawskich teatrów. Chcemy, by modlitwa była naszą odpowiedzią na grzech, w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy!
  4. Parafia Najświętszego Zbawiciela i Ruch Światło-Życie zapraszają na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania rozpoczną się w najbliższy piątek, 17 marca o godz. 19.30 w sali nad zakrystią. Seminarium składa się z 10 cotygodniowych spotkań. Na spotkanie składa się modlitwa, konferencja, praca w mniejszych grupach i indywidualna praca z Pismem Świętym. Rekolekcje trwają przez cały okres Seminarium, nie tylko w czasie wspólnych spotkań, ale także w formie indywidualnej, w ramach własnej pracy.
  5. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła trwa dziś kwesta również przeznaczona na ten cel. Przy stoisku ze świecami można także otrzymać tzw. „siatkę miłosierdzia”. Na siatce są wypisane artykuły, które można kupić i w nią zapakować, wspierając osoby najbardziej potrzebujące. Akcja będzie trwać do Niedzieli Palmowej.
  6. Także przy ołtarzu św. Antoniego można nabyć nowy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który wprowadza w czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do lektury!