Oświadczenie w sprawie porządku liturgii 11 listopada 2019

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Zbawiciela w Warszawie uprzejmie informuje, iż nie organizuje w dn. 11 listopada br. Mszy świętej na rozpoczęcie Marszu Niepodległości. Nikt nie wystąpił w tej sprawie do tutejszych duszpasterzy.

W dn. 30 października br. zwróciliśmy się do organizatorów Marszu Niepodległości o usunięcie takiej informacji ze strony internetowej wydarzenia.

Zachęcamy, by uczcić wyjątkowy dzień w którym wspominamy odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości przez udział w dziękczynnej Mszy świętej. Msze w naszym kościele są sprawowane w tym dniu w godzinach: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00 i 18.30.

Informujemy ponadto, że Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie także odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godzinie 9.00, a przewodniczył jej będzie metropolita warszawski, Kazimierz kardynał Nycz. Szczególnie zachęcamy do udziału w tej uroczystej celebrze.

Proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie