Bierzmowanie dorosłych

Dla osób starszych (wyłącznie pełnoletnich) – zwłaszcza studentów – którzy nie przyjeli jeszcze bierzmowania, przewidziany jest cykl spotkań o charakterze wykładowo-konwersatoryjnym organizowany przez działające przy Parafii Najświętszego Zbawiciela Duszpasterstwo Akademickie Sandał.

>> KIEDY? GDZIE?
Kurs przygotowawczy rozpocznie się 21 kwietnia 2022 roku. Spotkania odbywają się w wybrane dni o 19.30 w kościele przy pl. Zbawiciela (górny kościół). Katechezy będą miały formę stacjonarną.

>> JAK DŁUGO?
Na kurs złoży się kilka spotkań związanych z tematyką sakramentalną i próba przed ceremonią bierzmowania. Każda katecheza trwa około godziny. By zostać dopuszczonym do bierzmowania można opuścić jedynie jedno spotkanie (nie dotyczy próby, w której udział jest bezwzględnie obowiązkowy dla osób przystępujących do bierzmowania). Wynika to ze skróconej formy kursu. Zaświadczenia lekarskie i inne nie są dodatkowo brane pod uwagę. Niepełny kurs można dokończyć w pierwszej, kolejnej edycji.

>> DOKUMENTY?
Przed przystąpieniem do sakramentu należy dostarczyć świadectwo chrztu, informację o wybranym imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowania wraz z odpowiednią zgodą jego proboszcza na pełnienie tej funkcji. Jeżeli jesteś spoza Parafii Zbawiciela, możesz przystąpić do sakramentu, należy jednak dostarczyć zgodę własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania poza parafią. Powyższe dokumenty należy dostarczyć do czwartego spotkania (włącznie). Prosimy o nieprzynoszenie dokumentów na pierwsze spotkanie.

>> ZAPISY
Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie >> wypełnij formularz zgłoszeniowy! Przyjmujemy wszystkie zgłoszenia. Nie są wysyłane dodatkowe informacje potwierdzające przyjęcie zgłoszenia. Do kursu można dołączyć wyłącznie do drugiego spotkania. Późniejsze zgłoszenia nie są brane pod uwagę.

>> DATY SPOTKAŃ
21 kwietnia (czwartek), 27 kwietnia (środa), 5 maja (czwartek), 12 maja (czwartek), 18 maja (środa), 26 maja (czwartek o 20.00), 2 czerwca (czwartek), 9 czerwca (czwartek), 20 czerwca (poniedziałek) – próba przed uroczystością, 23 czerwca (czwartek o 20.00) – uroczystość bierzmowania. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany podanych terminów.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania dorosłych (ks. Piotr RYMUZA) >> skorzystaj z formularza kontaktowego.