Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

O g ł o s z e n i a   p a r a f i a l n e
  1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00. Od soboty o tej godzinie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
  2. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza dzisiaj na godzinne uwielbienie o godz. 19.30 (po Mszy św. o 18.30).
  3. Dzisiaj w Warszawie i innych miastach polskich odbywa się Marsz dla życia i rodziny. Zachęcamy do udziału w tym marszu, który rozpoczyna się o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Kopernika i przejdzie do ogrodu Saskiego. W ten sposób manifestujemy swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia.
  4. We wtorek, 28 maja podejmujemy parafialną pielgrzymkę do grobu Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Przybycie do katedry indywidualne na godz. 18.00, gdzie po modlitwie i nabożeństwie majowym, będziemy uczestniczyli we mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnego nawiedzenia grobu Ks. Prymasa.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W procesjach idących ulicami naszego miasta wyrażać będziemy naszą wiarę w obecność Pana Jezusa w Sakramencie Eucharystii. Msze Św. według porządku niedzielnego. Rano wyjście na procesję centralną w Warszawie – idącą z Archikatedry św. Jana – o godz. 9.30. O godz. 16.00 Msza św. w kościele św. Aleksandra a po niej, ok. godz. 16.30 wyruszy procesja parafialna, która przejdzie Al. Ujazdowskimi, Koszykową, Służewską, Al. Wyzwolenia na pl. Zbawiciela.
  6. Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała, w poniedziałek o godz. 17.00.
  7. W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w dni powszednie.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia. Zapraszamy serdecznie do włączenia się w obchody tego święta. W niedzielę pielgrzymka z Placu Piłsudskiego na Pola Wilanowskie wyruszy o godz. 8.00. Pielgrzymka będzie przechodzić Alejami Ujazdowskimi i przyłączymy się do niej, wychodząc sprzed naszego kościoła o godz. 8.30, by o godz. 12.00 uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej przy budowanej Świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy św. przewidziany jest piknik rodzinny i występy artystyczne, przygotowane będą także gry dla i miasteczko edukacyjne dzieci. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  9. Organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii na okres letniego wypoczynku. Obóz odbędzie się w dniach od 14 do 21 lipca w Krasnobrodzie k/Zamościa na malowniczym Roztoczu. Koszt pobytu to 650 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy po każdej mszy świętej niedzielnej oraz w dni powszednie w godzinach przyjęć kancelarii parafialnej. Pełna informacja na temat wyjazdu u ks. Szymona i s. Zelii.
  10. Dzisiaj po mszy św., przy wyjściu z kościoła, będzie możliwość złożenia podpisu pod Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas”. Ta jedna z pierwszych inicjatyw obywatelskich ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. W przypadku jej powodzenia w istotnym stopniu zwiększy się stopień ochrony życia ludzi najbardziej bezbronnych. Aktualnie Unia Europejska – poprzez dotacje dla proaborcyjnych, prywatnych międzynarodowych organizacji, – finansuje znaczną część zabójstw nienarodzonych dzieci w Afryce i w Azji oraz eksperymenty na ludzkich embrionach. Ten niegodny proceder wszyscy Europejczycy zmuszeni są opłacać ze swoich podatków! Prawo do życia każdego człowieka zawiera się w ogólnoludzkim, nakazie etycznym: „nie zabijaj!” oraz w fakcie naukowym: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Inicjatywa ta ma wsparcie Papieża Franciszka oraz naszego pasterza ks. Kazimierza Kardynała Nycza, którzy zachęcają do składania podpisów pod tą inicjatywą. Przy składaniu podpisów potrzebny jest nr PESEL.