V Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prof. Jan Krokos, prodziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW. Msze święte z nauką dziś o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00, a w tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 18.30. Serdecznie zachęcamy szczególnie w Roku Miłosierdzia do dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i spotkania się z Bożym miłosierdziem w sakramencie pojednania.
  2. Dziś o 19.30 zapraszamy na czuwanie w kaplicy Matki Bożej z okazji 13 dnia miesiąca. Jest to dziękczynienie za dar obecności cudownego wizerunku Matki Zbawiciela w naszym sanktuarium. Czuwanie modlitewne poprowadzi młodzież akademicka i tym razem szczególnie studentów na nie zapraszamy.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30,
  • w piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.45 i o 17.30 dla dzieci. W tym tygodniu Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek o godz. 19.00.
  1. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła jest dziś także organizowana kwesta na ten cel.
  2. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Kolejne spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w dolnym kościele. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
  3. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 15.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii.
  4. Posługa sakramentalna u chorych w sobotę przed południem. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Przy wejściu do kościoła palmy dostępne będą u ministrantów.
  6. Rekolekcje akademickie w naszym duszpasterstwie rozpoczną się w Niedzielę Palmową na Mszach św. o godz. 18.30 i 20.30. Rekolekcje wygłosi ks. Rafał Sikorski, duszpasterz akademicki Kościoła św. Anny w Warszawie.
  7. W przyszłą niedzielę Bank Żywności SOS w Warszawie przeprowadzi przed kościołem Akcję JAJO: zbiórkę świeżych, niegotowanych jaj, które zostaną przekazane ubogim.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Uczniów i Absolwentów LO im. T. Czackiego w Warszawie. Chór poprowadzi oprawę Mszy św. o godz. 18.30, a potem wystąpi z repertuarem dawnych i współczesnych pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.
  9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Siutkowskiego. Wieczny odpoczynek…