XVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nieszpory.
  2. Od 20 do 25 lipca będziemy gościć w naszej Parafii grupę pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych, która przyjeżdża do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Słowo zaproszenia do czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu kieruje do nas Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz.
  3. W naszej parafii w ramach ŚDM zachęcamy do wzięcia udziału: w czwartek i piątek w porannej modlitwie z pielgrzymami o 8.30, w piątek o 21.00 w modlitwie adoracyjnej, która w tym czasie trwać będzie we wszystkich parafiach przyjmujących młodych, w sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę o 9.00, w przyszłą niedzielę Msza święta z udziałem pielgrzymów o 11.30 (ta Msza święta będzie sprawowana w języku angielskim i polskim). pożegnanie pielgrzymów po modlitwie o 8.30 w poniedziałek, 25 lipca. Pielgrzymów, goszczące ich rodziny i wszystkich wolontariuszy polecamy modlitwie naszej parafialnej wspólnoty
  4. W tym tygodniu, w piątek będziemy obchodzić święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
  5. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych młodzież zorganizuje zbiórkę ofiar, celem wsparcia ich wyjazdu na ŚDM w Krakowie.
  6. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę wszystkich chętnych: starszą młodzież szkolną, studentów, rodziny i wszystkich chętnych. Bliższych informacji udzielają księża pielgrzymujący z tą grupą: ks. Proboszcz, ks. Jarosław i ks. Piotr.
  7. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września. Bliższych informacji udzielają ks. Piotr i ks. Jarosław.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Tygodnika Katolickiego „Idziemy”. Znajdziemy tam wiele ciekawych informacji nt. rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży. Wraz z Tygodnikiem „Idziemy” możemy zaopatrzyć się w plakat, którym zgodnie z polską tradycją, można udekorować okna naszych domów na czas pielgrzymki papieża Franciszka do naszej Ojczyzny.
  9. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętych niedzielnych o godz. 10.30 w dolnym kościele i o godz.15.00 w kościele górnym, a w dni powszednie nie ma Mszy świętych o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.