XVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Nasza akademicka grupa Biało-Żółta wyruszy 5 sierpnia z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tej niezwykłej formie modlitwy i doświadczenia Kościoła. Zapisy do tej grupy prowadzone będą w dniach 2-4 sierpnia w krużgankach kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych, pielgrzymi będą przyjmowali intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzą też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  3. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy goszczących w naszej parafii pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Parafii do ich przyjęcia. Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin goszczących i wolontariuszy. W piątek z naszej parafii wyruszyła grupa młodzieży, która bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Polecamy ich w modlitwie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 8.00. W piątek spowiedź po południu od 15.00 do 19.00. W sobotę, po Mszy świętej o 8.00 czuwanie modlitewne według objawień fatimskich.
  5. W poniedziałek obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Mszę Świętą w intencji wszystkich poległych i pomordowanych zapraszamy na godz. 17.00 – w godzinie „W”. Po Mszy świętej nawiedzimy wspólnie miejsca martyrologii na terenie naszej parafii.
  6. We wtorek 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, który jest związany z bazyliką franciszkańską w Asyżu dedykowaną Matce Bożej (warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary). W sobotę, 6 sierpnia będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego.
  7. W przyszłą niedzielę o 19.30 zapraszamy na koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy, podczas którego wystąpi Anna Buczek Merz. W programie m.in. Bach, Buxtehude, Peeters, Dupre. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
  8. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września. Bliższych informacji udzielają ks. Piotr i ks. Jarosław.