XX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Dziś przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego w obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau. Na naszym ołtarzu znajdują się relikwie tego wielkiego świętego, który swoje życie poświęcił za drugiego człowieka. O godzinie 18.00 podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za jego wstawiennictwem w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.
  3. Jutro – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to jednocześnie dzień naszego sanktuaryjnego odpustu ku czci Matki Bożej Zbawiciela. W naszym kościele Msze św. w tym dniu połączone z poświeceniem ziół, kwiatów, owoców i zbóż odbędą się wg porządku niedzielnego.
  4. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rozalii Han. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…