XXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj w Rzymie odbędzie się kanonizacja Bł. Matki Teresy z Kalkuty. W naszym kościele o godz. 18.30 Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej dziękczynnej za kanonizację. Po Mszy świętej zapraszamy na okolicznościowy koncert poświęcony Matce Teresie z Kalkuty. W związku z uroczystościami nie będzie dzisiaj nabożeństwa popołudniowego.
  2. We wtorek o 19.15 w dolnym kościele zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie modlitewne grupy Odnowy w Duchu Świętym.
  3. W najbliższy czwartek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej. Dodatkowe Msze święte w tym dniu o godzinie 10.00 i 12.00. Na Mszę o godz. 12.00 przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  4. W piątek, 9 września przypada wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy, tercjarki, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Podczas Mszy świętej o godzinie 15.00, będziemy modlić się o kanonizację błogosławionej Anieli i przez jej wstawiennictwo wypraszać potrzebne łaski.
  5. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi kwestę przeznaczoną na dofinansowanie podręczników dla uczniów z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  6. Przygotowujemy się do corocznej pielgrzymki parafialnej do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę, 17 września. Przeżywać ją będziemy jako dziękczynną za wszystkie lata istnienia naszego Sanktuarium. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  7. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy soboty na niedzielę (10/11 września). Wyjazd w sobotę o godz. 19.30 z placu przed plebanią. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  8. Rozpoczynamy zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Oddzielnie przyjmujemy także zapisy młodzieży licealnej, która nie przyjęła jeszcze tego sakramentu. Spotkania nowego kursu rozpoczną się w październiku. Zapisy przyjmujemy po Mszach świętych w zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii.
  9. Zachęcamy do nabywania specjalnego wydania parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel, który poświęcony jest Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Znajdziemy w nim przemówienia i homilie papieża Franciszka, a także informacje dotyczące zmian personalnych w naszej parafii.