XXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.
  2. W naszej parafii witamy dziś nowych wikariuszy oraz siostry Serafitki. Księżom i siostrom zakonnym życzymy owocnej pracy w naszej parafii i opieki Matki Bożej.
  3. W czwartek, 1 września obchodzimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W intencji wszystkich poległych za Ojczyznę zostanie odprawiona Msza święta o godz. 18.30. Tego dnia przypada także wspomnienie bł. Bronisławy – jest to dzień imienin Ks. Prałata Bronisława Piaseckiego. Zapraszamy na Mszę świętą w  intencji Dostojnego Jubilata o godz. 9.00.
  4. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Powracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy świętych W niedzielę powracają Msze święte o godz. 15.00, natomiast nie będzie Mszy świętych o godz. 10.30 w dolnym kościele. W dni powszednie będą Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Wznawiamy także spowiedź od poniedziałku do piątku do godz. 12.00 i po południu od godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna będzie także przed południem od 9.30 do godz. 11.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek na Mszy świętej o godz. 17.00 modlić się będziemy w  intencji kapłanów pracujących w naszej parafii. W piątek zapraszamy do  spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież na początek roku szkolnego. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich.
  6. Siostra Gracjana zaprasza na próbę scholi dziecięcej w piątek, 2 września o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę 4 września w Rzymie odbędzie się kanonizacja Bł. Matki Teresy z Kalkuty. W tym dniu w naszym kościele o godz. 18.30 Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej dziękczynnej za kanonizację. Po Mszy świętej zapraszamy na okolicznościowy koncert poświęcony Matce Teresie z Kalkuty.
  8. Wszystkich studentów zapraszamy na wyjazd na odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom będzie otwarty od 4 do 17 września. Można przyjechać na kilka dni lub całe dwa tygodnie. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  9. Jest do nabycia specjalne wydanie parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel, który poświęcony jest Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Znajdziemy w nim przemówienia i homilie papieża Franciszka, a także informacje dotyczące zmian personalnych w naszej parafii. Chcielibyśmy podziękować pani Małgorzacie Dygas za przygotowanie i piękne wydanie tego biuletynu. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim wracającym z wakacji życzymy bezpiecznego powrotu do domu.