XXVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00.
  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy dzieci i rodziców na piknik rodzinny organizowany przez grupę Przymierza Rodzin, działającą przy naszej parafii. W programie gry i zabawy dla dzieci, oraz poczęstunek. Zapraszamy do spotkania, które może być okazją do lepszego poznania się rodzin z naszej parafii.
  3. Dziś o 14.30 zapraszamy do kina Luna na film pt. „Smoleńsk”. Bilety dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela są dostępne w kasie kina Luna w cenie 10 złotych na hasło „Parafia Zbawiciela”. Można je również nabyć przy stolikach z prasą.
  4. Dziś, po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Na organach zagra Agnieszka Rybak. Serdecznie zapraszamy!
  5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia imieniny obchodzą dwaj biskupi pomocniczy naszej Archidiecezji – bp Michał Janocha i bp Rafał Markowski – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  6. Wszystkich studentów i ludzi nauki zapraszamy na Mszę świętą inaugurującą nowy Rok Akademicki Politechniki Warszawskiej w najbliższy piątek, 30 września o godz. 8.00. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. bp Michał Janocha. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych o godz. 18.30 i 20.30 rozpoczęcie roku Duszpasterstwa Akademickiego przy naszej parafii rekolekcjami „na dobry początek”, które wygłosi o. Grzegorz Kramer, jezuita z Krakowa. Msze z nauką rekolekcyjną także w poniedziałek i wtorek, 3 i 4 października o 20.00.
  7. Także w piątek, 30 września o godz. 18.30 młodzieżowa wspólnota Kręgu Biblijnego rozpoczyna swoje spotkania. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych młodych, którzy chcieliby pogłębić swoje relacje z Bogiem przez wsłuchiwanie się w Słowo Boże.
  8. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – szczególnie czczonej w naszym kościele. Dodatkowa Msza święta z koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do św. Teresy o godz. 15.00. Na tę Mszę zabierzmy ze sobą róże.
  9. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.
  10. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – czas szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Stąd w dniach 1-7 października, w godzinach od 6.00 do 24.00  odbywać się będzie w naszej parafii Jerycho Różańcowe. W tym roku będziemy modlić się przede wszystkim o pojednanie z Bogiem przed śmiercią dla chorych i starszych, o gotowość rodzin do pomocy w przygotowaniu na śmierć swoich bliskich, o dobrą śmierć dla konających i o niebo dla dusz w czyśćcu cierpiących. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie!
  11. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 procesja różańcowa, która jest dawnym zwyczajem naszej parafii. Intencje na tę procesję składamy do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  12. Trwają zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Przyjmujemy także zapisy młodzieży licealnej, która nie przyjęła jeszcze tego sakramentu oraz dorosłych. Spotkania nowych kursów rozpoczną się w październiku. Zapisy przyjmujemy po Mszach świętych w zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii.
  13. Rozpoczynamy nabór dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat do działającej przy naszej parafii gromady harcerskiej Skautów Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr Rymuza. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  14. Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej w dniach 18-25 października br. organizuje wyjazd na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu, jako dziękczynienie za 1050 lat chrztu Polski. W programie m. in. audiencja u Ojca Świętego Franciszka i nawiedzenie Wielkich Bazylik Jubileuszowych Wiecznego Miasta. Szczegóły w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy stolikach z prasą jest także do nabycia książka „Prymas Wyszyński nieznany”. Jest to zapis wspomnień ks. Prałata Bronisława Piaseckiego.