XXVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.45, w środy zapraszamy szczególnie dzieci.
  2. Dziś po Mszy świętej o 18.30 w ramach Warszawskiego Festiwalu Organowego wystąpi nasz organista – pan Tomasz Kalisz.
  3. Obchodzimy dziś XVI Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia. Po Mszach świętych organizowana jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający zdolną, ubogą młodzież. Przy wyjściu z kościoła trwa też kiermasz książek organizowany przez naszą parafialną bibliotekę. Ofiary z kiermaszu również zasilą wspomnianą zbiórkę.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek (10 października o 19.15 w dolnym kościele). Szczegóły na plakatach i ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła.
  5. Także w poniedziałek rozpoczynamy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania, skierowany do dorosłych, zwłaszcza studentów. Kurs składa się z 10 spotkań w poniedziałki o 20.00. Spotkania odbywają się w kościele.
  6. W czwartek, 13 października po mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej, które poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar koronacji Obrazu Matki Zbawiciela.
  7. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej w terminie wybranym przez uczestników, oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Najbliższe spotkanie w najbliższy piątek, 14 października o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  8. W przyszłą sobotę na Jasnej Górze odbędzie spotkanie modlitewne „Wielka Pokuta”, którego celem jest przebłaganie za wszystkie grzechy popełniane w naszej Ojczyźnie na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia. Osoby, które nie mogą wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu, zapraszamy na modlitwę ekspiacyjną do naszego kościoła. Rozpocznie się ona w sobotę o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie zostanie odprawiona Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą przebłagalną. Na Mszę świętą przyjmujemy intencje zbiorowe – można je składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii w ciągu całego dnia będzie trwał kiermasz książek organizowany przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek. W związku z tym wydarzeniem, podczas Mszy świętej o 18.30 homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz, a po Mszy odbędzie się promocja książki „Teraz maluj przyszłość” ks. prof. Krzysztofa Pawliny – rektora PWTW. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do młodzieży szkół średnich, młodzieży akademickiej, nauczycieli i wychowawców.
  10. W dn. 23-24 października odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Rafał Markowski. Ksiądz Biskup przybędzie do nas w niedzielę, na Mszę o godz. 10.00. W czasie wizytacji spotka się ze wszystkimi środowiskami i grupami naszej parafii. Szczegółowy program podamy w przyszłym tygodniu.
  11. W poniedziałek, 10 października o godzinie 20.00 w sali 213 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie dla studentów chętnych wstąpić do Soli Deo, katolickiego stowarzyszenia studentów. Dla nowych jak i „starych” studentów Soli Deo to miejsce, w którym mogą poznać wspaniałych ludzi, uczestniczyć w ciekawych projektach oraz rozwijać się duchowo.