XXIX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.45, w środy zapraszamy szczególnie dzieci.
  2. Dziś w ciągu całego dnia będzie trwał kiermasz książek organizowany przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek. Po każdej Mszy świętej będzie można zapoznać się z ofertą Wydawnictwa i nabyć wybrane pozycje.
  3. Dziś Mszy świętej o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, a homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz. Po Mszy świętej odbędzie się promocja książki autorstwa ks. Krzysztofa Pawliny – „Teraz maluj przyszłość”. Spotkanie poprowadzi redaktor Marek Zając.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Następne spotkanie jutro, w poniedziałek o 19.15 w dolnym kościele.
  5. We wtorek będziemy obchodzić święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o całym personelu medycznym, zwłaszcza pracownikach naszego szpitala przy ul. Nowowiejskiej. W środę przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę św. Jana Pawła II – ich relikwie znajdują się w naszym kościele, w kaplicy Matki Zbawiciela.
  6. W środę o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za dar kanonizacji bł. Józefa Sancheza del Rio, męczennika z czasów Cristiady – powstania meksykańskiego z I poł. XX wieku.
  7. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jest to czas, kiedy myślimy o naszych zmarłych. Wyrazem naszej pamięci jest ofiarowana w ich intencji Msza święta. Będziemy gromadzić się także na wypominkach, które są modlitwą Kościoła za zmarłych. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.30 i w intencji tych zmarłych odprawiamy Mszę świętą w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30. 1 i 2 listopada modlimy się za zmarłych w czasie procesji żałobnej i odprawiamy w ich intencji Mszę o godz. 18.30. Te intencje prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
  8. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.
  9. W dn. 23-24 października odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Rafał Markowski. Powitanie Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę o 9.45 – zachęcamy aby tego dnia przybyć wcześniej do kościoła, by wziąć udział w tej ceremonii. O godz. 10.00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej i pozostanie  z nami przez cały dzień, spotykając się ze wszystkimi grupami i wspólnotami, działającymi w naszym ośrodku duszpasterskim. W poniedziałek Ksiądz Biskup odwiedzi Szpital przy ul. Nowowiejskiej i Dom Sióstr Felicjanek. Wizytacja zakończy się w poniedziałek, Mszą świętą o godz. 15.00.