XXXI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i jutro zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe o godz. 17.45. W listopadzie różaniec w intencjach wypominkowych od poniedziałku do soboty o tej samej porze.
  2. Dziś o godz. 19.30 odbędzie się Koncert Zaduszkowy w wykonaniu chóru kameralnego „Tibi Domine” i aktora – pana Jerzego Zelnika. Serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych a w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. 1 listopada Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, a 2 listopada – według porządku dnia powszedniego. 1 i 2 listopada o godz. 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza święta za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o  9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.
  4. Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego); przyjęcie Komunii świętej; odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 2 listopada odpust taki można uzyskać jeden raz nawiedzając kościół, zachowując powyższe warunki i modląc się w intencjach papieskich modlitwą „Ojcze nasz” i Wyznaniem wiary.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, w sobotę nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.
  6. 2 listopada nawiedzimy groby kapłańskie. Zbiórka po Mszy o godz. 9.00.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Na organach zagra Tomasz Tokarski. Serdecznie zapraszamy!
  8. Polecamy lekturę nowego numeru naszego parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel. W tym numerze znajdziemy m. in. podsumowanie ŚDM w naszej Parafii, czy informacje o nowych duszpasterzach. Ten numer ma szczególny charakter, stanowi bowiem cegiełkę na odbudowę uszkodzonej wieży naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.