XXXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Codziennie w listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych o godz. 17.45. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są w kancelarii.
  2. W środę, w Święto Niepodległości zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o godz. 10.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. według porządku dnia powszedniego.
  3. Tego dnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours – patrona dzieł charytatywnych Kościoła, w piątek natomiast wspomnienie pierwszych polskich męczenników Benedykta, Mateusza, Jana Izaaka i Krystyna.
  4. W piątek też przypada 13 dzień miesiąca – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną modlitwę adoracyjną w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwę poprowadzi młodzież Kręgu Biblijnego Ruah.
  5. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy z 14 na 15 listopada. Autokary wyruszą z naszej parafii w sobotę o godz. 19.30. Rozpoczęcie pielgrzymki Apelem Jasnogórskim w Miedniewicach o 21.00, potem Msza św. i wyjście. Po drodze dwa postoje, do Niepokalanowa pielgrzymka dotrze około godz. 5.30. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  6. Politechnika Warszawska obchodzi w przyszłym tygodniu swoje święto. W tym roku okazją do szczególnie uroczystych obchodów jest 100. rocznica Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, która wiąże się z przywróceniem nauczania w języku polskim na naszej uczelni w 1915 roku. Wśród licznych organizowanych w tych dniach uroczystości, ważnym elementem będzie Msza św. z udziałem władz uczelni, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszamy na uroczysty koncert muzyki religijnej w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej.
  7. W przyszłą niedzielę, podobnie jak w całej Polsce, zbierana będzie taca na pokrycie kosztów organizacyjnych Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Tego dnia, po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 młodzież przygotowująca Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii zaprasza także wszystkich chętnych do kawiarenki otwartej w świetlicy, gdzie będzie można spędzić kilka chwil przy dobrym cieście i gorących napojach. Kawiarenka ta będzie także okazją do bliższego poznania idei Światowych Dni Młodzieży.
  8. Polecamy lekturę nowego numeru naszego parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel. Za wszelkie ofiary wspierające wydawanie naszego biuletynu serdecznie dziękujemy.