II Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.15. W środę o 17.00 zapraszamy na roraty dzieci. W środę rano na roraty zapraszamy szczególnie studentów. Po Mszy św. młodzież zapraszamy na śniadanie do dolnego kościoła.
  2. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne. Młodzież Kręgu Biblijnego rozprowadza siano na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz młodzieżowy. Młodzi – Ofiarodawców zapewniają o swojej modlitwie.
  3. Podobnie jak w minionym roku, Wspólnota Rodziców przy naszej parafii przygotował parafialny kalendarz, z którego dochód wspiera prace remontowe w naszym kościele.
  4. Dziś zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu „Zakazany Bóg”. Ukazuje on wzruszającą historię 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: księży i kleryków – ofiar okrutnych prześladowań Kościoła podczas wojny domowej w Hiszpanii. Seans dla Parafian i Przyjaciół w kinie Luna, o godzinie 14.30. Bilety są dostępne przy stolikach z prasą i w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela” w cenie 10 zł.
  5. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza dziś na godzinne uwielbienie o godz. 19.30 (po Mszy Św. o 18.30).
  6. We wtorek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzić będziemy odpust w naszym Sanktuarium. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Dodatkowe Msze św. tego dnia o godzinie 10.00 i o godzinie 12.00 – w Godzinie Łaski. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii.
  7. Tego dnia, w 50. rocznicę zakończenia Soboru Watykańskiego II, rozpocznie się Rok Miłosierdzia, który ogłosił Papież Franciszek bullą Misericordiae vultus. W tym roku, Ojciec Święty zaprasza nas do odważnego głoszenia Dobrej Nowiny, by jak najwięcej ludzi mogło poznać miłość Boga.
  8. We wtorek, w dniu odpustu, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. Przypominamy, że wznowiła działalność nasza parafialna biblioteka, która otwarta jest w poniedziałki w godz. 10.30-13.00 i 16.00-18.30. Dyżury pełni pani Jolanta Gąsiorowska-Nóżka, która ma także doświadczenie pracy jako psycholog i katecheta. W bibliotece każdy zostanie potraktowany jak przyjaciel. Serdecznie zapraszamy.
  10. W nadchodzących tygodniach, w poniedziałki grudnia i stycznia, bracia i siostry ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej z duszpasterstwa Kościoła św. Anny w Warszawie, odwiedzą niektóre domy naszej parafii dzieląc się z nami swoim doświadczeniem wiary.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 18.30 zapraszamy na czuwanie z okazji 13. dnia miesiąca czuwanie w kaplicy Matki Bożej poprowadzi Rodzina Różańcowa.
  12. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy soboty na niedzielę (12/13 grudnia). Autokar wyruszy z naszej parafii w sobotę o godz. 19.30. Rozpoczęcie pielgrzymki Apelem Jasnogórskim w Miedniewicach o 21.00, potem Msza św. i wyjście. Po drodze dwa postoje, do Niepokalanowa pielgrzymka dotrze około godz. 5.30. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  13. Adwentowe Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św.