IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski, Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne. Młodzież z Kręgu Biblijnego rozprowadza siano na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz młodzieżowy.
  3. Do czwartku włącznie o godz. 6.15 roraty. W czwartek Wigilia. Msze św. tylko w godzinach przedpołudniowych: o 6.15, 7.00, 7.30, 8.00 i 9.00. W tym dniu możliwość spowiedzi tylko w czasie tych Mszy św. Według tradycji polskiego Kościoła tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy Pasterka a po niej podzielimy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie.
  4. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o 10.30 w dolnym kościele. Najbliższa Msza św. w dolnym kościele odprawiona będzie w niedzielę, 3 stycznia.
  5. Do 1 stycznia obchodzić będziemy Oktawę Bożego Narodzenia, w której są także ważne święta:
    – w sobotę, w drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana, męczennika,
    – w przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny.
    – w ostatnim dniu roku kalendarzowego w czasie Mszy św. zbiorowej o godz. 15.00 modlić się będziemy za naszych zmarłych, zwłaszcza tych którzy odeszli w mijającym roku. Intencje te przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  6. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła do świąt. Sprzątanie kościoła rozpocznie się w środę o godz. 19.30. Zachęcamy, by przyjść licznie, zaprosić znajomych, bo wtedy praca przebiega sprawnie i w bardzo życzliwej atmosferze.
  7. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 Skauci Europy działający w naszej parafii będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok. Ofiary im złożone przeznaczone są na działalność statutową Stowarzyszenia.
  8. Podobnie jak w mijającym roku, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 4 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo św. i naukę Kościoła. Przy wyjściu z kościoła rozdawane będą ulotki informujące o katechezach, które można przekazać także innym osobom.
  9. W naszym Duszpaterstwie Akademickim organizujemy wyjazd noworoczny do Starego Sącza, na który zparaszamy wszystkich chętnych studentów. Wyjazd odbędzie się w dniach 28 grudnia – 2 stycznia, koszt wyjazdu 400 złotych plus koszty wybranego transportu. Więcej informacji u ks. Jarosława i ks. Piotra Rymuzy. Serdecznie zapraszamy!