II Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
  2. Parafialny zespół Caritas przeprowadza dziś kwestę przeznaczoną na zakup art. spożywczych dla dzieci z ubogich rodzin. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
  3. Dziś z koncertem kolęd i pastorałek zatytułowanym Wigilia w Tradycji Polskiej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.
  4. Program kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek, 18 stycznia: ul. Polna 3, 3a, 5, 7, 10/14, 18/20, 22, 24
Wtorek, 19 stycznia: ul. Waryńskiego 3,6, 8,9
Środa, 20 stycznia: ul. Nowowiejska 5, 6, 10, 12/18, Pl. Zbawiciela 2, 5
Czwartek, 21 stycznia: Al. Szucha
Piątek, 22 stycznia: ul. Bagatela, ul. Klonowa
Sobota, 23 stycznia: ul. Boya 2, 4, 4A, 6, ul. Flory

>> sprawdź program kolędy w kolejnym tygodniu

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o 14.00. Nowych parafian prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii lub zakrystii.

1. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą odbywały się w styczniu i lutym w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo św. i naukę Kościoła.
  2. Dnia 22 stycznia br. przypada 95. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wielkiego poety, który zginął w pierwszych dniach powstania Warszawskiego. Aby przypomnieć sylwetkę i twórczość naszego parafianina, zapraszamy w piątek na Mszę św. w intencji artysty i koncert z wykonaniem jego poezji. Wystąpi pani Barbara Figurniak przy akompaniamencie pana Mateusza Jarosza. Słowo wstępne wygłosi pan Wiesław Budzyński, biograf poety. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.30, a koncert rozpocznie się bezpośrednio po niej.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Festiwal kolęd wwykonaniu różnych warszawskich chórów młodzieżowych i studenckich.
  4. W przyszła niedzielę 24 stycznia, zapraszamy również na film „Franciszek”. Jest on opowieścią o życiu Jorge Mario Bergoglio, od wczesnego dzieciństwa w Argentynie po moment, w którym został papieżem Franciszkiem. Seans, tradycyjnie w kinie Luna o 14.30. Bilety w cenie 10 zł dostępne są przy stolikach z prasą lub w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela”. Zapraszamy całe rodziny i młodzież.
  5. W tym tygodniu odbył sie pogrzeb śp. Jadwigi Podlasek. Wieczny odpoczynek…