III Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Festiwal kolęd w wykonaniu różnych warszawskich chórów młodzieżowych i studenckich.
  2. Zapraszamy dziś na film „Franciszek”. Jest on opowieścią o życiu Jorge Mario Bergoglio, od wczesnego dzieciństwa w Argentynie po moment, w którym został papieżem Franciszkiem. Seans, tradycyjnie w kinie Luna o 14.30. Bilety w cenie 10 zł dostępne są przy stolikach z prasą lub w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela”. Zapraszamy całe rodziny i młodzież.
  3. Program kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek, 25 stycznia: ul. Litewska, ul. Jaworzyńska, ul. Oleandrów
Wtorek, 26 stycznia: A. Ludowej 4, 6, 9, Al. Wyzwolenia 11
Środa, 27 stycznia: A. Ludowej 12, 13, 15, 17, Al. Wyzwolenia 6
Czwartek, 28 stycznia: A. Ludowej 7, Al. Wyzwolenia 2, 3/5
Piątek, 29 stycznia: Al. Wyzwolenia 7, 8, 9,10
Sobota, 30 stycznia: ul. Mokotowska

>> sprawdź program kolędy w kolejnym tygodniu

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o 14.00. Nowych parafian prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii lub zakrystii.

1. W naszej parafii w styczniu i lutym, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w dolnym kościele, odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu będą one miały szczególny charakter – głoszony będzie kerygmat, najwqzniejsze orędzie naszej wiary. Zapraszamy wszystkich pragnących odnaleźć w swoim życiu wiarę.
  2. Wszystkie osoby związane z szeroko pojętą branżą IT – informatyków i programistów, handlowców i menedżerów – zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w naszym kościele w najbliższy wtorek – 26 stycznia. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.30. Mamy nadzieję, że da ono początek kolejnym, które będą szansą na większą integrację w tym środowisku.
  3. W tym roku Duchową Adopcję dziecka poczętego będziemy podejmować wyjątkowo we wtorek, 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia po Mszach św., będzie można zadeklarować podjęcie Duchowej Adopcji poprzez wpisanie się do karty Duchowej Adopcji. W przypadku niemożności złożenia tego przyrzeczenia na Mszy św. 2 lutego, można to uczynić indywidualnie. Modlitwa Duchowej Adopcji trwa 9 miesięcy i zakończy się 1 listopada br. Duchowa Adopcja jest modlitwą w obronie poczętego życia, osobistym wypełnieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu, pomocą dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji. Zachęcamy do licznego podejmowania tej formy ratowania dzieci poczętych.
  4. Zapraszamy na otwarte spotkanie dla osób chętnych do organizacji nowych, niedzielnych spotkań dla młodych dorosłych stanu wolnego. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 31. stycznia o godz. 19:30 w dolnym kościele.
  5. W czasie szkolnych ferii zimowych, czyli od przyszłego tygodnia przez trzy niedziele, nie będzie Mszy św. o 10.30 w dolnym kościele. Następna Msza św. w dolnym kościele zostanie odprawiona 21 lutego br.
  6. W drugim tygodniu ferii zimowych Przymierze Rodzin organizuje obóz narciarski dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Bliższych informacji dla chętnych udziela ks. Jarosław. W najbliższą niedzielę, po Mszach św. organizowana będzie kwesta na wsparcie tego wyjazdu dla potrzebujących dzieci.