I Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30,
  • w tym tygodniu zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 15.45, 17.30 dla dzieci.
  1. W najbliższy piątek gościć będziemy w naszej parafii ruchy i stowarzyszenia świeckich z całej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, po której odprawiona zostanie Droga Krzyżowa prowadzona przez uczestników spotkania. Z tego względu nie będzie w tym tygodniu osobnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzonej przez duszpasterstwo akademickie – młodzież serdecznie zapraszamy na godz. 19.30.
  2. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, wspólną modlitwę i za ofiary złożone na prace remontowe w naszym sanktuarium.
  4. Zakończyły się ferie szkolne i w naszym sanktuarium powracamy do grafiku codziennej spowiedzi od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-12.00 i 15.00-19.00. W soboty i niedziele spowiedź w czasie Mszy św.
  5. Katechezy dla dorosłych i młodzieży odbywają się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w dolnym kościele. W tym tygodniu w sposób szczególny wprowadzają one w lekturę Pisma św. Zapraszamy.
  6. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na rozpoczynający Kurs Przedmałżeński. Obejmuje on cykl 10 spotkań w piątki o godz. 20.00, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej (w terminie wybranym przez uczestników), oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie w piątek, 26 lutego, o godz. 20.00 w Dolnym Kościele.
  7. Z okazji obchodzonego w marcu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na fabularyzowany dokument Pilecki. Film opowiada o bohaterze wojennym, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, skazanym przez władze Polski Ludowej na karę śmierci i straconym w 1948 w więzieniu na Rakowieckiej. Seans odbędzie się w niedzielę, 28 lutego o godzinie 14.30, w Kinie Luna. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przy stolikach z prasą i w kasie kina na hasło Parafia Zbawiciela.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będa na pomoc Kosciołowi w świecie.
  9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wacławy Rodziewicz, Włodzimierza Kozłowskiego i Marii Dziedzic. Wieczny odpoczynek…