II Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30,
  • zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 15.45, o 17.30 dla dzieci, o 19.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.

1. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  2. Zapraszamy narzeczonych na rozpoczynający się w piątek kurs przedmałżeński. Obejmuje on cykl 10 spotkań w piątki o godz. 20.00, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej (w terminie wybranym przez uczestników), oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie w piątek, 26 lutego, o godz. 20.00 w dolnym kościele. Chętnych do udziału w kursie prosimy o zgłaszanie się przez formularz dostępny >>tutaj.
  3. Z okazji obchodzonego w marcu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na fabularyzowany dokument Pilecki. Film opowiada o bohaterze wojennym, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, skazanym przez władze Polski Ludowej na karę śmierci i straconym w 1948 w więzieniu na Rakowieckiej. Seans odbędzie się w przyszłą niedzielę, 28 lutego o godzinie 14.30, w Kinie Luna. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przy stolikach z prasą i w kasie kina na hasło Parafia Zbawiciela.
  4. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza za tydzień, w niedzielę 28 lutego na godzinne uwielbienie o godz. 19.30.
  5. Zapraszamy osoby stanu wolnego na rekolekcje „Spotkaj Boga, siebie, drugiego człowieka” w dniach 4, 5 i 6 marca w naszym kościele. Szczegóły na plakatach.
  6. Otwarte spotkania dla singli 26+ odbywają się w każdą niedzielę o 19.30 w dolnym kościele. Dzisiejsze spotkanie pod nazwą „Miłość chce płynąć”  będzie na temat realizowania powołania do miłości w czasie życia w pojedynkę.
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 13 marca a rekolekcje akademickie w niedzielę, 20 marca.
  8. W Roku Miłosierdzia Eucharystyczna Wspólnota Dzieci Maryi organizuje pielgrzymkę do Wilna oraz na Górę Krzyży w dniach od 30 kwietnia do 2 maja br. Koszt pielgrzymki 150 zł plus 80 euro. Bliższe informacje dostępne są u pani Marii Stachurskiej – kontakt dostępny w kancelarii i zakrystii.