III Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30,
  • zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki, w tym tygodniu o godz. 15.45, o 17.30 dla dzieci i wyjątkowo o 22.00.
  1. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  2. Z okazji obchodzonego w marcu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na fabularyzowany dokument Pilecki. Seans odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.30, w Kinie Luna. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przy stolikach z prasą i w kasie kina na hasło Parafia Zbawiciela.
  3. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dziś na godzinne uwielbienie i modlitwę pieśnią o godz. 19.30.
  4. Jutro, w poniedziałek 29 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa branży IT skierowanego do informatyków, programistów, grafików, sprzedawców i menadżerów. Rozpocznie się ono Mszą świętą o 18.30 w kościele, po niej dyskusja pt. „Dlaczego chrześcijanie mają łatwiej?” w dolnym kościele.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek spowiedź od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo według objawień fatimskich o godz. 10.00.
  6. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania rozpoczną się 3 marca o godz. 19.30 w dolnym kościele. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
  7. W czwartek, 3 marca przypada 9. rocznica nominacji na Metropolitę Warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza, a w piątek w liturgii przypada wspomnienie Świętego Kazimierza, czyli dzień imienin naszego Arcypasterza. Pamiętajmy o nim w modlitwach prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
  8. W nocy z piątku na sobotę zapraszamy do włączenia się w akcję „24 godziny dla Pana” w łączności z papieżem Franciszkiem, który w bulli ogłaszającej Jubileusz Miłosierdzia zachęcił by był to czas intensywnej modlitwy, adoracji i sakramentalnego pojednania. Z tej okazji w naszym Sanktuarium przez całą dobę trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź do północy, o 22.00 Droga Krzyżowa, o 23.00 różaniec, a o godz. 24.00 Msza święta. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w całonocnej adoracji.
  9. Spotkaj Boga, siebie, drugiego człowieka – pod takim hasłem w dniach 4 – 6 marca odbędą się w naszym kościele rekolekcje dla osób samotnych rozeznających drogę życiową. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godzinie 18.30 wygłosi ks. Stanisław Szlassa. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę, 13 marca a rekolekcje akademickie w niedzielę, 20 marca.
  11. W niedzielę, 6 marca młodzież Kręgu Biblijnego zaprasza na przedstawienie Misterium Zbawienia, które odbędzie się w dolnym kościele o godz. 11.30.
  12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Polak, śp. Janiny Rosowskiej oraz śp. Zdzisława Radomyskiego. Wieczny odpoczynek…