Niedziela Męki Pańskiej | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas rozważania tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Powinny być czasem wyciszenia i refleksji oraz naszej szczególnej modlitwy. Jednocześnie potrzeba byśmy w związku z epidemią przestrzegali poleceń służb sanitarnych, między innymi, by w różnych formach kultu nie uczestniczyło więcej, jak pięć osób, nie licząc duchownych.
  2. Dziś o 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Przy zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocnych „Caritas”. Ofiary wesprą najbardziej potrzebujących oraz parafialne duszpasterstwo dzieci.
  4. Z bólem informujemy, że w związku z epidemią i obowiązującymi przepisami liturgie Triduum Paschalnego będą w tym roku sprawowane bez fizycznego udziału wiernych. Osoby związane z zamówionymi wcześniej intencjami prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, od strony ul. Mokotowskiej. Parafian zachęcamy do uczestniczenia w liturgiach za pośrednictwem radia i telewizji. W Telewizji Polskiej liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilia Paschalna o 18.00. W Wielki Piątek transmisja Drogi Krzyżowej prowadzonej przez papieża Franciszka o 20.50. W kościele, w ramach dyżurów spowiedniczych kapłani będą udzielać Komunii Świętej poza liturgiami tym, którzy o to poproszą.
  5. W Wielki Czwartek będziemy obchodzić pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem biskupi naszej archidiecezji będą celebrować Mszę Krzyżma. Podczas tej liturgii zostaną poświęcone olej krzyżma i olej chorych. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o 18.00. Po liturgii czuwanie w Ciemnicy. Kościół będzie otwarty od 6.00 do 22.00, z wyłączeniem wieczornej Mszy. Spowiedź rano do 8.00, a następnie 12.00-17.00.
  6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. Po liturgii czuwanie w Grobie Pańskim. Kościół będzie otwarty od 6.00 do 22.00, z wyłączeniem wieczornej liturgii. Spowiedź w godz. 9.00-17.00. W piątek rozpocznamy też nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia – zachęcamy, by codziennie modlić się w domach Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
  7. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 20.00. Kościół będzie otwarty od 6.00 do 22.00, z wyłączeniem wieczornej liturgii. Spowiedź w godz. 9.00-17.00. Zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski, w tym roku nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów w kościele. Modlitwę przed wielkanocnym posiłkiem, z prośbą o błogosławieństwo wypowiada najstarsza z obecnych osób.
  8. Msza Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o 6.00. Procesja rezurekcyjna odbędzie się wewnątrz kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o 7.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
  9. Po raz kolejny podejmujemy w naszych domach modlitwę Nieustannym Różańcem. Tym razem w intencji służb medycznych, mundurowych i wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w walkę z epidemią oraz z prośbą o jej ustanie. Zapisy drogą telefoniczną. Szczegółowe informacje na stoliku przy wyjściu.
  10. Nasza parafia jest utrzymywana z ofiar wiernych. Osoby, które chciałyby wesprzeć utrzymanie bieżącego funkcjonowania Parafii mogą dokonać przelewu na numer konta: 06 2030 0045 1110 0000 0070 8970, w tytule podając: „Darowizna na cele kultu religijnego, taca”. Taką darowiznę – zgodnie z zasadami prawa – można odpisać od podatku.