Niedziela Zmartwychwstania | Ogłoszenia parafialne

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela składamy najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus przeprowadza nas do prawdziwego życia i dodaje nadziei w sytuacjach bezradności i cierpienia.
  2. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na Mszę z procesją rezurekcyjną o 6.00. W związku z epidemią procesja odbędzie się wewnątrz kościoła. Nie będzie Mszy o 7.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
  3. Obchód Triduum Paschalnego zakończymy uroczystymi Nieszporami i procesją eucharystyczną racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca o 17.45.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w naszym Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Tego dnia taca będzie tradycyjnie przeznaczona na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. Do przyszłej niedzieli będzie trwała Oktawa Wielkanocy, czas szczególnej radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. W związku z tym, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym tygodniu spowiedź tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria czynna jedynie po południu w godz. 16.00–18.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Mszę o 15.00, którą jak zwykle rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na tę Mszę przyjmujemy intencję zbiorową w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. W poniedziałek, 22 kwietnia o 19.30 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Aktualny numer zawiera treści, które mogą być pomocą w lepszym przeżywaniu czasu paschalnego. Biuletyn znajdziemy przy ołtarzu św. Ekspedyta. Składane ofiary będą przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.