III Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, przy wyjściu z kościoła zorganizowana jest składka przeznaczona na zakup lekarstw dla osób najuboższych z terenu naszej parafii.
  2. Zapraszamy dziś na uroczysty koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Koncert przygotował Mazowiecki Teatr Muzyczny. Wystąpi pani Alicja Węgorzewska – mezzosopran, pan Bogdan Kierejsza – skrzypce, pan Robert Grudzień – organy oraz poeta, pan Krzysztof Buszman. W programie muzyka sakralna oraz poezja Karola Wojtyły i Jana Pawla II. Początek koncertu o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  4. Poszukujemy nowych osób chcących podjąć dzieła charytatywne w naszej parafii. W poniedziałek w siedzibie Caritas Archidiecezji Warszawskiej o godz. 19.00odbędzie się spotkanie dla tych osób z księdzem biskupem. Na to spotkanie udajemy się wspólnie, zbieramy się o godz. 18.15 z tyłu kościoła na placu przy plebanii.
  5. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona jest ewangelizacja uliczna: głoszone jest Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść posłuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy dziś i w następne trzy niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  6. Odpowiadając na apel biskupów w sprawie pełnej ochrony życia człowieka w naszej ojczyźnie na jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, podejmujemy w naszej parafii w tym tygodniu, modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w godz. 6.00-24.00. W ciągu dnia modlitwa będzie się odbywała według normalnego rytmu naszego Sanktuarium, natomiast w godzinach 19.30–24.00 modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty. Zachęcamy do udziału zarówno w dzień jak i wieczorem!
  7. W środę przypada 13 dzień miesiąca – czuwanie w Kaplicy Matki Bożej w godz. 19.30-21.00 poprowadzi Przymierze Rodzin.
  8. W tym tygodniu, od czwartku do soboty w Gnieźnie i w Poznaniu odbędą się krajowe uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski. Główna uroczystość przeznaczona dla wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich, grup parafialnych oraz osób indywidualnych będzie miała miejsce w Poznaniu, na stadionie miejskim w sobotę. Na to spotkanie wybiera się z naszej parafii grupa pielgrzymów – wszystkich zachęcamy do szczególnego śledzenia tych wydarzeń w kanałach informacyjnych.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy przedstawicieli Papieskiego Wydzialu Teologicznego w Warszawie, którzy przedstawią nam bliżej ofertę studiów na tej uczelni.
  10. Wszystkie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu oraz wszytkie te, które się jeszcze nie zdeklarowały a są chętne, zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 17 kwietnia o godz.00 do salki parafialnej. Na tym spotkaniu wolontariusze udzielą wszelkich informacji na temat współpracy rodzin z parafią oraz pobytu naszych gości w Warszawie.
  11. W przyszłą niedzielę także kolejna kawiarenka ŚDM. Tym razem rozpoczniemy o godz. 17.00 i serdecznie zapraszamy do niej studentów i młodzież: będzie możliwość zagrania w gry planszowe, porozmawiania i jak zwykle skosztowania dobrych ciast i innych smakołyków. Kawiarenka będzie otwarta do ostatniego gościa. Zapraszamy.
  12. W niedzielę, 24 kwietnia, zapraszamy do kina LUNA na film: Cud w Lourdes. Jest to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Seans odbędzie się o godzinie 14.30. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł są już do nabycia w kasie kina na hasło Parafia Zbawiciela i przy stolikach z prasą.
  13. Bracia ze Wspólnoty Neokatechumenalnej z Duszpasterstwa św. Anny w Warszawie będą w poniedziałki odwiedzać niektóre domy w naszej parafii. Mają oni misję od ks. Proboszcza, by głosić swoje świadectwo wiary. Zachęcamy, by wysłuchać ich doświadczenia, by w ten sposób umacniała się także nasza wiara.