IV Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona jest ewangelizacja uliczna: głoszone jest Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść posłuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy dziś iw następne dwie niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  3. Wszystkie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu oraz wszytkie te, które się jeszcze nie zdeklarowały a są chętne, zapraszamy dziś na spotkanie o  godz. 16.00 wdolnym kościele. Na tym spotkaniu wolontariusze udzielą wszelkich informacji na temat współpracy rodzin z parafią oraz pobytu naszych gości w
  4. Dziś także kolejna kawiarenka ŚDM. Tym razem rozpoczniemy o godz. 17.00 iserdecznie zapraszamy do niej studentów i młodzież: będzie możliwość zagrania w gry planszowe, porozmawiania i jak zwykle skosztowania dobrych ciast i innych smakołyków. Kawiarenka będzie otwarta do ostatniego gościa. Zapraszamy.
  5. Dziś o 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych na lectio divina – modlitwa słowami Pisma Świętego prowadzona będzie przez dr Judytę Pudełko zPapieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
  6. W dniu 24 kwietnia w Warszawie odbędzie się XI Marsz Świętości Życia pod hasłem: Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny. Po mszach św. o godz. 11.00 w dwóch katedrach warszawskich, na pl. Zamkowym będzie miał miejsce happening pro-life, a o godz. 12.40 marsz wyruszy w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża. Zachęcamy do licznego udziału w tym marszu.
  7. W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, zapraszamy do kina LUNA na film: Cud w Lourdes. Jest to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Seans odbędzie się ogodzinie 14.30. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł są już do nabycia w kasie kina na hasło Parafia Zbawiciela i przy stolikach z prasą.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy także na uroczysty koncert: prawykonanie Missa Nocturna w 1050. Rocznicę Chrztu Polski – kompozycji autorstwa pana Tomasza Radziwonowicza. W czasie koncertu fragmenty „Kronik Galla Anonima” i „Kazań” ks. Piotra Skargi odczyta pan Jerzy Zelnik. Wtowarzystwie chóru i okiestry wystapią także: pani Anna Karasińska – sopran i pan Rafał Bartmiński – tenor. Początek koncertu o godz. 19.15. W związku z koncertem Msza św. wieczorna rozpocznie się w przyszłą niedzielę o 21.00. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.
  9. Bracia ze Wspólnoty Neokatechumenalnej z Duszpasterstwa św. Anny w Warszawie będą w poniedziałki odwiedzać niektóre domy w naszej parafii. Mają oni misję od ks. Proboszcza, by głosić swoje świadectwo wiary. Zachęcamy, by wysłuchać ich doświadczenia, by w ten sposób umacniała się także nasza wiara.
  10. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na wyjątkowe spotkanie ze specjalistą z dziedziny bioetyki i prawa Nikolasem Nikasem, doradcą Białego Domu w kadencji prezydenta Busha. Mecenas opowie o tym, dlaczego bioetyka dotyczy każdego, ile może nas kosztować brak zdania w tych kwestiach oraz do jakiego stopnia rząd może zapisać w prawie, co jest moralne, a co nie. Spotkanie w poniedziałek, 18 kwietnia 2016, o godz. 19:00 w aula III w Gmachu Głównym SGH.
  11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Sylwestra Sumlińskiego . Wieczny odpoczynek…