Ogłoszenia parafialne | VI Niedziela Wielkanocna

1. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.
  2. Dziś młodzież ze Wspólnoty Kręgu Biblijnego RUAH serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. „Kim jest dla mnie Chrystus?”, które odbędzie się w dolnym kościele w niedzielę, 10 maja o godz: 11.30 i 12.30
  3. Zapraszamy na koncert chóru kościelnego z Danii, który zaprezentuje skandynawską muzykę liturgiczną. Chór wystąpi dziś o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona jest ewangelizacja uliczna: głoszone jest Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść posłuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy na plac przed kościołem w niedziele wielkanocne o godz. 16.00.
  5. We wtorki podczas Mszy św. o godz. 15.00 omawiana będzie duchowość franciszkańska, w tym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkania franciszkańskie odbywać się będą co tydzień, we wtorek o 15.00 i potrwają do 9 czerwca. Serdecznie zapraszamy.
  6. W środę przypada 13 dzień miesiąca – zapraszamy na czuwanie w Kaplicy Matki Bożej po Mszy wieczornej do godziny Apelu Jasnogórskiego.
  7. W czwartek o godzinie 19.30 kolejne spotkanie z wiosennej edycji Katechez Warszawskich, których tematem przewodnim jest rodzina. W tym tygodniu katechezę zatytułowaną Dzieci w rodzinie wygłosi, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ks. prof. Krzysztof Pawlina. Serdecznie zapraszamy!
  8. W sobotę, 16 maja 2015 roku, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i naszej metropolii. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61. Uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski zostanie odprawiona w sanktuarium tego dnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W przyszłą niedzielę, 17 maja 2015 roku, przypada kolejny termin zbiórki na tacę na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkie osoby, które zgłosiły się do przyjęcia pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży w lipcu przyszłego roku. Spotkanie odbędzie się o godz. 20.30 w dolnym kościele.
  10. W przyszłą niedzielę, także o godz. 19.30 będziemy gościć Chór Archikatedry Warszawskiej z koncertem „Bogiem Sławiena”. Koncert połączy chóralny śpiew z modlitwą do Matki Bożej oraz dziękczynieniem za Jej ciągłe wstawiennictwo i Matczyną miłość. Serdecznie na ten majowy koncert zapraszamy.
  11. Zapraszamy na nowy, bardzo dobry film pt. „Doonby. Każdy jest Kimś”. Jest to oryginalny i mocny głos za życiem, który skłania do zastanowienia, jak na świat może wpłynąć brak jednego człowieka. Seans odbędzie się w Lunie, 24 maja o 14.30. Bilety ze zniżką 50% – w cenie 10 zł dostępne w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela” i przy stolikach z prasą.
  12. W drugiej połowie lipca organizujemy dla rodzin wyjazd w Tatry do Witowa k/Zakopanego. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Thiel, śp. Jana Pyszkę oraz śp. Jadwigę Sulińską. Wieczny odpoczynek…