XII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 18.00.
  2. Dziś o godz. 16.00, Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Tadeusz Siewko, który jest wychowankiem Przymierza Rodzin działającego przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość osoby dawniej i dzisiaj związane z Przymierzem Rodzin, a także wszystkich chętnych pragnących otrzymać prymicyjne błogosławieństwo.
  3. Dziś o godzinie 19.30 chór mieszany Camerata Varsovia. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  4. Dostępny jest nowy numer naszego parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel, który wprowadza nas w nadchodzące wydarzenia Światowych Dni Młodzieży i zawiera aktualne informacje z życia naszej parafialnej wspólnoty. Biuletyn jest dostępny przy ołtarzu św. Antoniego.
  5. W piątek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – jest to dzień imienin ks. Infułata Jana Miazka. Solenizantowi składamy już dziś serdeczne życzenia i polecamy w naszych modlitwach. Tego dnia o godz. 12.00 Msza św. zbiorowa, na którą przyjmujemy intencje. Ponieważ uroczystość ta przypada w piątek, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Organizujemy wyjazd naszego duszpasterstwa na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 29 lipca – 2 sierpnia. Zapisy prowadzone są przez naszą stronę internetową. Spotkanie dla wszystkich wyjeżdżających z naszym duszpasterstwem w piątek o godz. 19.30 w dolnym kościele.
  7. W sobotę zapraszamy na spotkanie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów w czasie Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży. Spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na XXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 25 czerwca. Wyjazd o godzinie 5.30, zapisy dziś przy wyjściu z kościoła. Koszt 50 zł.
  9. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, o godzinie 16.30 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego organizowany jest Koncert upamiętniający 40. rocznicę wydarzeń w Ursusie oraz 40. rocznicę powstania Komitetu Obrony Robotników.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00, Mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii ks. Józef Wójcik, który odbywał u nas przez rok praktyki diakońskie. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
  11. W przyszłą niedzielę również o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, Uwielbienie Zbawiciela.
  12. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od trzydziestu jeden lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak wszystkich chętnych: starszą młodzież szkolną, studentów, rodziny i wszystkich chętnych. Bliższych informacji udzielają księża pielgrzymujący z tą grupą: ks. Proboszcz, ks. Jarosław i ks. Piotr.
  13. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września – można przyjechać na kilka dni, na cały tydzień lub na dwa tygodnie. Bliższych informacji udzielają ks. Piotr Rymuza i ks. Jarek Kotula.
  14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na odpoczynek w Witowie w terminie od 4 do 11 lipca – zapraszamy wszystkich chętnych, także małżeństwa i rodziny z dziećmi. Więcej informacji udziela ks. Proboszcz.
  15. Zgodnie z decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza, w tym roku z naszej parafii odchodzą ks. Szymon Petryka i ks. Jarosław Kotula. Bardzo serdecznie dziekujemy im za posługę duszpasterską przez ostatnie 7 lat i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze kapłańskiego posługiwania.