Wystrój kościoła

Fasada
Dwie wieże kościoła Zbawiciela, mierzące 76 metrów, widoczne są już z daleka w perspektywie ulicy Marszałkowskiej. Posągi św. Piotra i Pawła oraz płaskorzeźba Zdjęcie z krzyża nad głównym portalem wykonana w 1913, są dłuta warszawskiego rzeźbiarza Feliksa Giecewicza (1874-1942). Portale z szydłowieckiego piaskowca wykuł kamieniarz Antoni Melcer, który też ustawił granitowe kolumny frontonu. Części tynkowane wykonał w 1911 mistrz mularski Stanisław Bissen.

Ołtarz główny
Ołtarz główny poświęcony jest Najświętszemu Zbawicielowi. Zbudowano go w roku 1922 według projektu Bolesława Żurakowskiego. W architektonicznej, stiukowej oprawie umieszczony jest krucyfiks. Nad nim kula ziemska z hierogramem w kartuszu IHS (Jesus Hominis Salvator, tzn. Jezus Zbawiciel Człowieka). Powyżej Kielich i Hostia, adorowane przez dwa Anioły i przygniatające Szatana (wąż). Na cokołach po bokach miały stać figury patronów Korony i Litwy – św. Stanisława i św. Kazimierza. Po zniszczeniach wojennych ołtarz odbudowano w roku 1945. Prezbiterium ponownie wyposażone w latach 2008-2009.

Ołtarz św. Ekspedyta
Żołnierz rzymski i męczennik, którego posąg znajduje się w ołtarzu jest patronem od spraw nie cierpiących zwłoki oraz egzaminów. W dłoni trzyma krzyż z napisem HODIE (dzisiaj). Obok niego kruk, który to ptak według rzymskiej legendy powtarzał cras… cras… (jutro, jutro). Pięknie rzeźbione brązowe drzwiczki w balustradzie według projektu Stefana Szyllera wykonała firma Braci Łopieńskich. Na filarze naprzeciw ołtarza wmurowane jest epitafium Antoniego Osuchowskiego (zm. 1928), praca znakomitego rzeźbiarza Piusa Welońskiego. Odnowiony w latach 2016-2017.

Ołtarz św. Antoniego Padewskiego
Marmurowy posąg przedstawia świętego w habicie franciszkańskim z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Za nim wielki obraz pędzla słynnego artysty śląskiego Michała Wilmanna (1630-1706) Wizja Św. Augustyna malowany dla kościoła cystersów w Lubiążu i stanowiący replikę obrazu Antoniego van Dycka. W dole obrazu, po prawej herb opactwa w Lubiążu z literami AAL (Arnoldus Abbas Lubensis, tzn. Arnold Opat Lubiąski) i datą 1660.

Ołtarz św. Michała Archanioła
Ufundowany przez Bronisława i Michalinę Pawłowiczów w 1915 r. Wykonany z brunatnego marmuru i brązu przez pracownię Braci Bertmańskich. Obraz przedstawia Świętego Michała Archanioła jako rycerza gromiącego Szatana. Nad nim herb Pawłowiczów – Odrowąż. Po bokach posągi bł. Bronisławy, norbertanki i Św. Katarzyny Sieneńskiej, dominikanki. Na ołtarzu obecnie stoi obraz Matki Bożej nawiązujący do wizerunku z wileńskiej Ostrej Bramy.

Ołtarz św. Józefa Opiekuna
W oprawie architektonicznej obraz przedstawiający Świętego z Dzieciątkiem Jezus na ręku. W latach 2012-2013 ołtarz został gruntownie oczyszczony i odrestaurowany. Odnowiono także złocenia i unowocześniono oświetlenie. Autorem obrazu jest Stanisław Zawadzki (1951).

Ołtarz Najświętszego Sakramentu (Bożego Miłosierdzia)
Tabernakulum z marmuru i brązu. Obraz Wieczerza Pańska pochodzący z I poł. XIX w. został odrestaurowany w 1911 przez pracownię Franciszka Sidorowicza.

Ołtarz św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Odnowiony w roku 2014. Obraz autorstwa Stanisława Zawadzkiego.

Ambona
Zaprojektowana przez Stefana Szyllera, wzniesiona ze stiuku w 1929. W szczycie baldachimu postać anioła głoszącego chwałę Bożą, zapewne dłuta Piusa Welońskiego.

Chrzcielnica
Ufundowana w 1919 przez Tadeusza Bernharda jako wotum za szczęśliwy powrót z Rosji. Wykuta jest z jednego bloku czerwonego granitu, posiada bogato zdobioną pokrywę z brązu wykonaną w pracowni Braci Łopieńskich. Nad chrzcielnicą słynąca łaskami ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikona poddana renowacji w 2019.

Organy
Pierwszy instrument zbudowany został w 1912 przez pracownię Jana Tuczka z Kutnej Hory. Obecne organy parafii Zbawiciela budowane były w latach siedemdziesiątych przez firmę Janusz i Zygmunt Kamińscy na bazie pierwotnej szafy organowej z pozostawieniem niektórych głosów oraz wiatrowni. Obecnie organy posiadają 59 głosów (w tym 10 językowych) obsługiwanych 4 manuałami (poprzedni instrument miał 3 manuały). Zmieniono także trakturę organów z pneumatycznej na elektropneumatyczną. Prospekt organowy odnowiony w latach 2017-2019. Pod chórem organowym znajduje się m.in. tablica poświęcona pamięci ks. Marcelego Nowakowskiego, proboszcza parafii od 1926, rozstrzelanego w Palmirach w 1940.