Poradnia rodzinna

poradnia-baner

Poradnia proponuje spotkania zarówno dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, jak i dla małżeństw przeżywających kryzys, pragnących zapoznać się z naturalnymi metodami planowania rodziny. Dla rodziców mających trudności w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi, oraz dla tych osób, które borykają się z problemem uzależnień w swoich rodzinach.

Poradnia rodzinna
spotkania umawiane telefonicznie lub drogą elektroniczną | wejście do poradni znajduje się z tyłu kościoła – za krzyżem misyjnym

Pracownicy

UWAGA: Poradnia Rodzinna przy naszej parafii jest nieczynna do odwołania. Przepraszamy.

• dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa,
  • dla małżonków chcących poznać naturalne metody planowania rodziny,
  • dla małżeństw przeżywających kryzys,
  • dla rodziców mających trudności w wychowaniu dzieci
  • dla osób uzależnionych lub współuzależnionych od alkoholu, hazardu itd.

Żyjemy w czasach, gdy coraz bardziej oddalamy się od siebie, coraz mniej czasu rodzice mają dla dzieci, małżonkowie dla siebie nawzajem. Bywa i tak, że nie mamy czasu także sami dla siebie, że przestajemy sami siebie znać, rozumieć, że gubimy kontakt z własna duszą, własnymi uczuciami, potrzebami. Nasze czasy stają się powoli coraz bardziej przesiąknięte samotnością i cierpieniem.

Jezus nauczał, że największym przykazaniem jest „miłość bliźniego”, lecz by miłować kogoś trzeba mieć także miłość do siebie samego. By szanować kogoś, trzeba mieć i szacunek do siebie. Uzależnienia i problemy w rodzinach, w których te uzależnienia występują, zabijają i miłość i szacunek. Odbierają godność zabijają dzień po dniu duszę, wyzwalają pasmo krzywd, zabijają często wiarę i krok po kroku oddalają od Boga… Chcielibyśmy dać szanse i możliwość wszystkim osobom, nie tylko z Naszej Parafii, wszystkim pozostającym w niewoli uzależnień, jak również ich rodzinom możliwość indywidualnych spotkań i rozmów, które być może wskażą im możliwe ścieżki odmiany. Zapraszamy!