Program pielgrzymki.

2. dzień - 20.08.2006r.

Dzień ten (niedziela) rozpoczęliśmy od mszy św. w katedrze. Zgromadzeni w prezbiterium mogliśmy przeżywać Eucharystię w historycznym miejscu. Na zakończenie mszy św. odczytaliśmy Śluby Jana Kazimierza, które właśnie w tym miejscu zostały złożone przed 350 laty. Plan zwiedzania Lwowa obejmował najpierw Rynek (w tym kamienicę Sobieskich), następnie wejście na Górę Zamkową (Wysoki Zamek, Kopiec Unii Lubelskiej) i oglądanie panoramy miasta; jednocześnie zapoznając się z historią tego miejsca, oglądanych dzielnic i gmachów. Z kolei zwiedzaliśmy Operę Lwowską i odbyliśmy spacer prospektem Swobody. Na koniec dnia, w promieniach zachodzącego słońca, nawiedziliśmy cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich.

Previous Image Play/Pause Next Image