Program pielgrzymki.

3. dzień - 21.08.2006r.

Ten dzień rozpoczęliśmy od mszy św. w kościele św. Antoniego; razem ze wspólnotą parafialną. Trasa tego dnia biegła w kierunku Tarnopola. Na początku zajrzeliśmy do pięknie położonego zamku w Swirzu; w którym przed II wojną światową mieszkał Tadeusz Bór-Komorowski. Następnie z okien autokaru oglądaliśmy Złoczów, na którego rozwój miał istotny wpływ syn króla Jana III Sobieskiego – Jakub. Dotarliśmy do Tarnopola, miasta założonego przez Jana Tarnowskiego (oprócz tego miasta założył Tarnów i Tarnobrzeg). W Tarnopolu widać głęboki zamysł i mądrość przy zakładaniu miasta. Niestety, wszelkie ślady polskie są usuwane z miasta. Następnie dotarliśmy do Zbaraża. Mieliśmy okazję zobaczyć zabudowania obronne a także kościół św. Antoniego (Bernardynów) – odbudowywany z wielką pieczołowitością. Na koniec dnia dotarliśmy do Brzeżan, gdzie oglądaliśmy zamek (spotkaliśmy młodzież z Kluczborka, pracującą przy porządkowaniu zamku) – kiedyś najpiękniejszy na Kresach. Nocowaliśmy u rodzin w Brzeżanach.

Previous Image Play/Pause Next Image