Program pielgrzymki.

5. dzień - 23.08.2006r.

Na rozpoczęcie dnia uczestniczyliśmy w katedrze we mszy św. w 53 rocznicę święceń kapłańskich ks. Tadeusza Jeziorka. Mszy św. przewodniczył ks. bp Leon Dubrawski – ordynariusz kamieniecki. Po mszy św. spacer po mieście i zwiedzanie kościoła Dominikanów, obecnie odnawianego i obsługiwanego przez Paulinów. Ruszamy w drogę na Bukowinę ku Czerniowcom. W Czerniowcach piękny pałac prawosławnego metropolity bukowińskiego; obecnie uniwersytet. Piękne pomieszczenia, wzorcowa cerkiew, z wzorcowym ikonostasem dla nauki seminarzystów. Z kolei kierujemy się ku centrum huculszczyzny do Kołomyi, gdzie zwiedzamy muzeum huculskie. Następnie przemieszczamy się do Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankiwsk), w którym odrestaurowano sporo zabytkowych kamienic. Zwiedzamy kościół zbudowany z fundacji Potockich (obok kaplica w której znajdują się grobowce rodziny Potockich). Późnym wieczorem docieramy (nie bez przygód) do kościoła w Dolinie, w którym spotykamy młodzież oazową prowadzącą adorację przed Najświętszym Sakramentem. Nocujemy w domu rekolekcyjnym zbudowanym przez ks. Krzysztofa, proboszcza parafii w Dolinie, Kałuszu i Bolechowie.

Previous Image Play/Pause Next Image