Program pielgrzymki.

6. dzień - 24.08.2006r.

Wczesny wyjazd z Doliny by zdążyć do Stryja na mszę św. o godz. 7.30. W Stryju, w sanktuarium Matki Bożej Piastunki Ludzkich Nadziei uczestniczymy we mszy św. Po tym docieramy do sióstr Józefitek i oglądamy budynek, w którym na parterze będzie przedszkole, a na piętrze sierociniec. Od 1 września rozpoczyna działalność przedszkole, do którego zgłosiło się 3 razy więcej chętnych niż jest miejsc. Docieramy jeszcze do Domu Polskiego w Stryju prowadzonego przez panią Tatianę Bojko – dowiadujemy się o prowadzonej tu działalnosci. Nieco po południu docieramy do Lwowa. Spacerujemy po Parku Stryjskim, a następnie docieramy do wzgórz Wuleckich, gdzie zostali rozstrzelani przez Niemców profesorowie Lwowa. Następnie zwiedzamy greko-katolicką katedrę Lwowa pw. Przemienienia Pańskiego, katedrę ormiańską z malowidłami H. Rosena oraz katedrę łacińską i kaplicę Boimów. Z kolei zwiedzamy metropolitalną katedrę greko-katolicką, katedrę św. Jura po czym docieramy do kościoła św. Elżbiety (obecnie używanego przez greko-katolików). Na koniec zwiedzamy piękny i funkcjonalny kolejowy Dworzec Główny. Na nocleg docieramy do „swoich” lwowskich gospodarzy.

Previous Image Play/Pause Next Image