Program pielgrzymki.

7. dzień - 25.08.2006r.

Z rana msza św. w trzecim funkcjonującym kościele katolickim, kościele św. Marii Magdaleny. Na razie parafianie mogą korzystać jedynie przez 1 godzinę w ciągu dnia i to jedynie z prezbiterium. Pozostała część to główna nawa kościoła wykorzystywana jest jako sala koncertowa. Podczas mszy św., której przewodniczy ks. bp Leon Mały ponawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu. Żegnamy się ze Lwowem i ruszamy w kierunku granicy. Docieramy do Żółkwi; miasta Żółkiewskich i Sobieskich. Piękne miasto, kościół św. Wawrzyńca z dużym wysiłkiem odbudowywany przez ks. Bazylego Pawełkę. Jeszcze wiele jest do zrobienia, ale już wiele zostało zrobione. Kierujemy się do przejścia granicznego w Hrebennem. Po przekroczeniu granicy kierujemy się do Zamościa; nawiedzamy katedrę i oglądamy Starówkę. Z kolei docieramy do Lublina. W katedrze, przed cudownym obrazem Matki Bożej Lubelskiej dziękujemy za wszelkie doznane dobro podczas tej pielgrzymki, za spotkanych ludzi i wspólnoty parafialne, za opiekę Bożą nad nami. Wieczorem, wita nas deszczem stolica, Warszawa.

Previous Image Play/Pause Next Image