Eucharystyczna Wspólnota Dzieci Maryi

piątek | 19.15 | plebania – sala nr 5 (wejście od ul. Mokotowskiej)

Opiekun
ks. Michał GĄSIOROWSKI

WWW

Wspólnota Eucharystyczna Dzieci Maryi jest zgromadzeniem świeckich, konsekrowanych i duchownych osób, którzy spotykając się pragną razem przeżywać Eucharystię, modlitwę, dzielić się słowem i świadectwem działania Boga i Matki Najświętszej w życiu codziennym. Razem uczymy się w szkole Maryi żyć Eucharystią, wsłuchując się w Ducha Świętego spotykać się z Jezusem w Eucharystii i pełnić wolę Boga Ojca.

Maryja jako nasza najczulsza Matka uczy nas jak żyć na drodze miłości i jak wzrastać w dziecięctwie duchowym. Pod Jej płaszczem idąc drogą miłości i dziecięctwa stajemy się wojownikami w walce o zwycięstwo Jej Najświętszego Syna.

W każdy pierwszy piątek miesiąca w Parafii Najświętszego Zbawiciela w dolnym kościele o godz. 19.00 Wspólnota spotyka się na Mszy św. wynagradzającej oraz na adoracji krzyża. Pomysł spotkania się na adoracji krzyża powstał po zakończeniu 5 sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi oraz z pragnienia wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za własne grzechy i grzechy świata: aborcji, eutanazji, czystości, języka, przeciwko Kościołowi.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca Wspólnota spotyka się ku czci Niepokalanego Serca Maryi by uczcić Matkę Zbawiciela. Ofiarujemy Maryi : spowiedź, Mszę świętą wynagradzającą, Eucharystie w tej intencji oraz rozważanie różańcowe by uwielbić Niepokalaną Królową. Zgodnie z prośbą Maryi wynagradzamy Jej za grzechy nasze i bliźnich które Ją obrażają: Jej niepokalane poczęcie, nieprzerwane dziewictwo, rzeczywistą godność Matki Bożej i Jej święte wizerunki.