Krąg Biblijny RUAH

piątek | 18.30 | plebania – świetlica (wejście od ul. Mokotowskiej)

Duszpasterz
ks. Maciej KULESZA

Przy Parafii Najświętszego Zbawiciela od 1999 roku działa młodzieżowa wspólnota – Krąg Biblijny „Ruah”. Dlaczego „Ruah”? – to proste! Tylko w Duchu Świętym możemy rozeznawać jaka jest wola Boża względem nas a przede wszystkim słyszeć i otwierać się na Słowo Pana skierowane do nas w Biblii.

Nasza wspólnota skupia młode osoby w różnym wieku (gimnazjaliści – studenci i nie tylko) zafascynowane Pismem św. Pochylając się nad Słowem Bożym i zgłębiając je uczymy się żyć zgodnie z wolą Jezusa. Tutaj Pan daje nam wspaniałe wzory do naśladowania wśród, których On jest na pierwszym miejscu. Pismo św. jest dla nas inspiracją do modlitwy osobistej, którą poszerzamy na medytacji, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, dni skupienia, rekolekcji i naszych cotygodniowych spotkań.

W ramach Ewangelizacji przygotowujemy inscenizacje inspirowane problemami współczesnego człowieka. We wspólnocie powstała ekipa ewangelizacyjna, która prowadzi Kurs Filip. Aktywnie uczestniczymy w życiu parafii. Przygotowujemy oprawę Mszy św. z udziałem młodzieży a także bierzemy udział w czuwaniach organizowanych w parafii. 13 listopada każdego roku to nasz dzień adoracji dziękczynnej za koronację obrazu Matki Zbawiciela.

To nie koniec! Podczas wakacji przeżywamy tygodniowe rekolekcje, oczywiście w plenerze, na których pogłębiamy życie wewnętrzne w oparciu o wydarzenia zbawcze.
Jeśli ty chcesz pogłębiać swoją wiarę i żyć nią w oparciu o Słowo Boże to zapraszamy cię na spotkania w piątki o godz. 18.30