Weź swój krzyż | Komentarz do Ewangelii

>> Przeczytaj Ewangelię

Za nami Środa Popielcowa. Zrobiliśmy wiele dobrych postanowień na tegoroczny Wielki Post. Pragniemy odnowić w nas Boże życie i rozpocząć solidne budowanie gmachu życia duchowego.

Liturgia Słowa w dniu dzisiejszym zwraca uwagę na cel naszych dążeń i środki, jakie mają prowadzić do jego realizacji. Oto Jezus zapowiada swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Także wzywa każdego z nas, aby w swoim życiu przezwyciężając swoje słabości brał krzyż na każdy dzień.

Każdego dnia w tym Wielkim Poście mamy podejmować konkretne decyzje dotyczące naszej osobistej pracy nad sobą. Jesteśmy ludźmi wolnymi. Bóg daje nam możliwość opowiedzenia się za konkretnym dobrem. Niemalże namacalnie Bóg daje nam możliwość wolnego wyboru. Patrz, kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Dlatego dziś możemy potwierdzić naszą wolę bycia blisko Jezusa. Każda chwila naszego życia ma być znakiem naszego pragnienia zjednoczenia się z Chrystusem. Jako ludzie wolni i odpowiedzialni możemy swoim życiem umacniać swoje powołanie i wybór.

ks. Tadeusz Sowa

Słowo Życia na cały dzień
Jeśli kto chce iść za Mną, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

Intencja modlitewna
Prośba o podejmowanie decyzji zgodnie z wolą Bożą.

Postanowienie na cały dzień
Będę robił to, co do mnie należy, bez odkładania na później.

Msza święta
Wszechmogący Boże, uprzedzaj swoim natchnieniem nasze czyny i wspieraj je swoją łaską, aby każde nasze działanie od Ciebie brało początek i w Tobie znajdowało dopełnienie (z Kolekty).

Rachunek sumienia
Czy dzisiejszego dnia podejmowałem swój krzyż w jedności z Chrystusem?