Schola Dziecięca

Spotkania

piątek | 17.00 | plebania – sala nr 5 (wejście od ul. Mokotowskiej) niedziela | 10.30 | plebania – sala nr 5 (wejście od ul. Mokotowskiej)

Opiekun

s. Gracjana PODWYSZYŃSKA

Schola Dziecięca istnieje w Parafii Zbawiciela od 1967 r. Chociaż ma tyle lat, to ciągle jest młoda. Grupa liczy obecnie prawie 40 osób, w różnym wieku.
Chcąc śpiewać w Scholi, nie trzeba mieć wybitnych zdolności muzycznych. Najważniejsze, aby to wspólne śpiewanie sprawiało radość. Każde dziecko ma przecież różne talenty i każde coś wnosi do wspólnoty: jedno piękny śpiew, inne doskonałą dykcję, harmonię, kolejne głośność, poczucie rytmu i energię.

Głównym zadaniem Scholi Dziecięcej jest przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielne Msze święte z udziałem dzieci o godz. 11.30. Oprócz piosenek religijnych i aktywnego udziału we Mszy świętej, podczas spotkań i wspólnych wycieczek, uczymy się przyjaźni, służby oraz wspólnoty.

Lubisz śpiewać? Potrafisz grać na jakimś instrumencie? Jeśli TAK, to zapraszamy Cię właśnie do nas!