XXVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.30 zapraszamy na Procesję Różańcową, która jest dawnym zwyczajem naszej Parafii. Intencje na tę procesję można jeszcze składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – czas poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.45, w środy zapraszamy szczególnie dzieci.
  3. W naszej Parafii trwa Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Potrwa ono do piątku, 7 października. Tego dnia będziemy też obchodzić wpomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Modlitwa w ramach Jerycha codziennie w godz. 6.00 – 24.00.
  4. Dziś na Mszach świętych o 18.30 i 20.30 inaugurujemy kolejny rok Duszpasterstwa Akademickiego. W związku z tym zapraszamy na rekolekcje „na dobry początek”, które będzie głosił o. Grzegorz Kramer, jezuita z Krakowa. Msze z nauką rekolekcyjną także w poniedziałek i wtorek o 20.00.
  5. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Działający przy naszej parafii Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na uroczystą Mszę świętą o godz. 17.00. Po Mszy zapraszamy na obrzęd dzielenia się pobłogosławionym chlebem i spotkanie braterskie. W uroczystościach udział weźmie o. Józef Łaski, asystent regionu warszawskiego FZŚ.
  6. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 w ramach obchodów Dni Pamięci Pawiaka zostanie odprawiona w naszym kościele Msza święta w intencji ofiar Pawiaka i Szucha. Po Mszy świętej odbędzie się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą memoratywną umieszczoną na ścianie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  8. Ojcowie Dominikanie zapraszają wszystkich członków Parafialnych Kół Żywego Różańca na uroczystości Jubileuszu Maryjnego i Święta Wspólnot Żywego Różańca, które rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w parafii św. Dominika na Służewie.
  9. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy soboty na niedzielę (8/9 października). Wyjazd w sobotę o godz. 19.30 z placu przed plebanią. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  10. W przyszłą niedzielę, 9 października obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia. W naszej parafii po Mszach świętych organizowana będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający zdolną, ubogą młodzież.
  11. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie osoby związane z pielgrzymkową grupą Biało-Żółtą na Mszę świętą o godz. 15.00 i spotkanie podsumowujące ostatnią pielgrzymkę na Jasną Górę.
  12. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek, 10 października o 19.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła.
  13. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej w terminie wybranym przez uczestników, oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Najbliższe spotkanie w piątek, 14 października o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  14. Trwają jeszcze zapisy dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat do działającej przy naszej parafii gromady harcerskiej Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr Rymuza. Pierwsze spotkanie w połowie października. Zapisywać się można w zakrystii i kancelarii parafialnej.