XXXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Codziennie w listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych o godz. 17.45. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są w kancelarii.
  2. Politechnika Warszawska obchodzi w tym tygodniu swoje święto. Okazją do szczególnie uroczystych obchodów jest 100. rocznica Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, która wiąże się z przywróceniem nauczania w języku polskim na naszej uczelni w 1915 roku. Wśród licznych organizowanych w tych dniach uroczystości, ważnym elementem będzie Msza św. z udziałem władz uczelni, która odbędzie się dzisiaj o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszamy na uroczysty koncert muzyki religijnej w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej.
  3. W przyszłą niedzielę parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  4. „Szczęście niejedno ma imię” – pod takim hasłem odbędą się w tym tygodniu w naszym kościele rekolekcje dla młodych dorosłych stanu wolnego powołanych do małżeństwa bądź rozeznających tę drogę. Nauki rekolekcyjne w piątek, sobotę i niedzielę na Mszach św. o godzinie 18.30 wygłosi ks. Stanisław Szlassa, duszpasterz osób samotnych, prezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Po Mszach św. będzie możliwość uczestnictwa w pracy w grupach i adoracji. Oprawę muzyczną zapewni zespół EPA – Ewangelizacyjny Projekt Artystyczny. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to także Święto Akcji Katolickiej, która aktywnie uczestniczy w życiu naszej parafii. Z tej okazji uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej, przyjaciół a także zainteresowanych tą działalnością.
  6. Po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00, młodzież przygotowująca Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii zaprasza po Mszy św. wszystkich chętnych do kawiarenki otwartej w świetlicy, gdzie będzie można spędzić kilka chwil przy dobrym cieście i gorących napojach. Kawiarenka ta będzie także okazją do bliższego poznania idei Światowych Dni Młodzieży.