I Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.15. W środę o 17.00 zapraszamy na roraty dzieci.
  2. Do jutra zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych o godz. 17.45.
  3. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne.
  4. Dnia 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczecia NMP obchodzić będziemy odpust w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do niego będzie modlitwa w formie Nieustannego Różańca, którą podejmujemy od wtorku, 1grudnia do przyszłego poniedziałku. Intencją tej modlitwy jest prośba o mądre i sprawiedliwe kierowanie narodem przez nową władzę oraz o umocnienie rodzin i ochronę ich przed zagrożeniami. Można jeszcze dołączyć do grupy modlących się organizowanej na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  5. Główne uroczystości odpustowe we wtorek, 8 grudnia odbędą się w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe wzakrystii i
  6. Jak co roku w Adwencie chcemy w tym tygodniu odwiedzić z wizytą duszpasterską nasze akademiki. We wtorek DS Mikrus piętra I-VI w środę DS Mikrus piętra VII-X oraz DS Riwiera piętra I-IV i w czwartek DS Riwiera piętra V-XVI. Każdego dnia kolędę rozpoczynamy o godz. 20.00. Z góry dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę.
  7. Od tego tygodnia wznawia działalność nasz parafialna biblioteka, która otwarta będzie w poniedziałki w godz. 10.30-13.00 i 16.00-18.30. Dyżury pełni pani Jolanta Gąsiorowska-Nóżka, która ma także doświadczenie pracy jako psycholog i katecheta. W bibliotece każdy zostanie potraktowany jak przyjaciel. Serdecznie zapraszamy.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, w sobotę nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich o godz. 10.00.
  9. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu „Zakazany Bóg”. Ukazuje on wzruszającą historię 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: księży i kleryków – ofiar okrutnych prześladowań Kościoła podczas wojny domowej w Hiszpanii. Ich cudem ocalałe notatki zwięzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa. Seans dla Parafian i Przyjaciół w kinie Luna, 6 grudnia, o godzinie 14.30. Bilety są dostępne przy stolikach z prasą i w kasie kina na hasło „Parafia Zbawiciela” w cenie 10 zł.
  10. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza za tydzień, 6  grudnia na godzinne uwielbienie o godz. 19.30 (po Mszy Św. o 18.30).
  11. Adwentowe Rekolekcje Parafialne rozpoczną się za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę adwentu.