III Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.15. W środę rano na roraty zapraszamy szczególnie studentów. Po Mszy św. młodzież zapraszamy na śniadanie do dolnego kościoła.
  2. Rozpoczynamy dziś Adwentowe Rekolekcje Parafialne zatytułowane Z ciemności do światła. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 9.00, 15.00 i 18.30, a o 20.00 dla młodzieży akademickiej. Spotkanie dla młodzieży we wtorek o 17.00 w Dolnym Kościele. Spotkanie dla dzieci ze szkół podstawowych w ramach rorat w środę o godz. 17.00. Sakrament pojednania w tych dniach rano od 6.30 do 12.00 i po południu od 15.00 do 21.00. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Prauzner-Bechcicki, oblat Maryi Niepokalanej.
  3. Dziś po Mszy św. o godzinie 18.30 zapraszamy na czuwanie z okazji 13. dnia miesiąca. Czuwanie w kaplicy Matki Bożej poprowadzi Rodzina Różańcowa.
  4. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne. Młodzież Kręgu Biblijnego rozprowadza siano na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz młodzieżowy. Młodzi – Ofiarodawców zapewniają o swojej modlitwie.
  5. Odwiedziny chorych przed świętami w najbliższą sobotę, 19 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii.
  6. Podobnie jak w minionym roku, Wspólnota Rodziców przy naszej parafii przygotowała parafialny kalendarz, z którego dochód wspiera prace remontowe w naszym kościele.
  7. Przypominamy, że wznowiła działalność nasza parafialna biblioteka, która otwarta jest w poniedziałki w godz. 10.30-13.00 i 16.00-18.30.
  8. W naszym Duszpaterstwie Akademickim organizujemy wyjazd noworoczny do Starego Sącza, na który zapraszamy wszystkich chętnych studentów i osoby do 35 roku życia. Wyjazd odbędzie się w dniach 28 grudnia – 2 stycznia. Koszt wyjazdu 400 złotych plus koszty wybranego transportu. Więcej informacji u ks. Jarosława i ks. Piotra Rymuzy. Serdecznie zapraszamy!
  9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwiki Olborskiej. Wieczny odpoczynek…