1. Drogim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela, wraz z księżmi i siostrami posługującymi w naszej Parafii, składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus Zwycięzca śmierci obdarzy Was radością i nadzieją. Niech pokój – dar Zmartwychwstałego Pana niesie pojednanie i pocieszenie dla całego świata. Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
2. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy świętej Rezurekcyjnej w Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Zostanie ona poprzedzona procesją wokół Placu Zbawiciela. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Ofiary złożone na tacę będą stanowić wsparcie prac remontowych naszej świątyni. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. Obchody Triduum Paschalnego zakończymy uroczystymi nieszporami o godz. 18.00.
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę; ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
4. Do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy, czas radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Kancelaria w tym tygodniu, od wtorku do piątku, czynna tylko po południu w godz. 16.00–18.00.
6. Przygotowując się do poświęcenia i odsłonięcia ołtarza Miłosierdzia Bożego, Parafia otrzymała relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Po relikwie będziemy pielgrzymować do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w najbliższą środę 12 kwietnia. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce, jako delegacja parafii, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00, podczas której wprowadzimy uroczyście relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Mszę świętą o tej godzinie jak zwykle rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przyjmujemy intencje zbiorowe na tą Mszę świętą w zakrystii i kancelarii parafialnej. Taca będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia Caritas.
8. Z radością informujemy, że dwaj kapłani, posługujący w naszym Sanktuarium, zostali wyróżnieni przez ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Ksiądz Marcin Ośko – wizytator nauczania religii pracujący w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży KMW, przywilejem noszenia rokiety i mantoletu, a Ksiądz dr Bartłomiej Pergoł, notariusz w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, Kanonikiem Protektorem Kapituły Kampinosko – Bielańskiej.
9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i sanktuarium św. Jana Pawła II. Termin: 29 kwietnia. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała.
10. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oprawy liturgicznej oraz muzycznej Triduum Paschalnego, a także do przygotowania wystroju świątyni – serdecznie dziękujemy: rekolekcjonistom i spowiednikom, ks. Markowi za kazania pasyjne, kapłanom przygotowującym liturgię, ks. Michałowi za troskę o asystę, naszemu organiście Panu prof. Tomaszowi Kaliszowi i chórzystom. Szczególne podziękowanie dla Siostry Barbary za piękne dekoracje i kwiaty, Siostrze Violetcie za szaty liturgiczne oraz Panu Markowi i wszystkim, którzy pomagali przy sprzątaniu i dekoracji. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. Bóg zapłać.
12. Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Aktualny numer zawiera treści, które mogą być pomocą w lepszym przeżywaniu czasu paschalnego. Biuletyn znajdziemy przy ołtarzu św. Ekspedyta. Składane ofiary będą przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.
Prasa katolicka
/na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023/
W świątecznym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy ważną dla wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół niespodziankę – reportaż z wizyty przedstawicieli pisma w naszej świątyni, jest tam krótka relacja z tego, co u nas można zobaczyć i z tego, na co regularnie zapraszamy.
Prócz tego: rozmowa z biblistą urodzonym w Izraelu, księdzem Jackiem Stefańskim a obok fotorelacja z Bazyliki Grobu Bożego; na dalszych stronach kolejny tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego („Boża budowla w Nowym Przymierzu”) i, dla wzbogacenia wiedzy warszawiaków, przypomnienie ciekawej historii warszawskiego ZOO. Numer ubarwia opis „Łowickich tradycji wielkanocnych.
W innych tygodnikach katolickich datowanych na Niedzielę Zmartwychwstania znajdziemy przygotowane ciekawe materiały:
W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać wartościowe i pomysłowo zredagowane „Paschalne spotkania” – jest to zawsze aktualna katecheza: spotkanie z posłusznymi, spotkanie ze zrozpaczoną, z zawiedzionymi i z niedowierzającymi. Jest też w „Gościu” ciekawe spojrzenie na Zmartwychwstałego, który powstaje z grobu, „Gdy było ciemno”. Znajdziemy tam też zaproszenie do Ziemi Świętej („Pielgrzymi pilnie oczekiwani”), prawdziwe spojrzenie na homeopatię („To nie działa”) i sporo spotkań z ludźmi, których wypowiedzi mogą zmienić postawę życiową Czytelników. Nowy numer „Niedzieli” przynosi „Prawdę o Wielkiej Nocy” – przeczytamy tam o „Dacie Zmartwychwstania” i refleksję „Jak mogło wyglądać Zmartwychwstanie?” Są też w „Niedzieli” ciekawe spotkania – i z biblijnym setnikiem Korneliuszem i ze współcześnie żyjącym muzykiem – Stefan Gąsieniec mówi o swej wierze i wpływie wiary na twórczość. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” spotkamy znanego w całym świecie Nicka Vujicica, który opowiada, jak doszedł do tego, że jest „Bez rąk, bez nóg i… szczęśliwy”.